Reklama

Spał na dworcu, obudził się bez... butów i bagażu. Okradł go 41-latek

Opublikowano:
Autor:

Spał na dworcu, obudził się bez... butów i bagażu. Okradł go 41-latek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Straż Ochrony Kolei przypomina, by podróżni pamiętali o pilnowaniu swoich bagaży i rzeczy osobistych. Tylko w tym tygodniu jednemu z podróżnych skradziono rower, a kolejny został bez butów. Odzyskali swoje rzeczy dzięki sprawnej interwencji funkcjonariuszy SOK.

We wtorek na stacji w Lesznie 58-letni mężczyzna zostawił rower przed budynkiem dworca. Okazję postanowiła wykorzystać 31-letnia złodziejka. Ucieczkę rowerem po peronie udaremnili funkcjonariusze SOK, którzy ujęli sprawczynię kradzieży i odzyskali rower.

- Następnego dnia, w środę 19 września br. funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei patrolując dworzec w Kutnie zostali poproszeni o pomoc przez podróżnego, który zasnął na ławce w poczekalni dworca. Gdy się obudził, zniknął jego bagaż oraz buty. Funkcjonariusze SOK przeprowadzili czynności podczas których na podstawie zapisów monitoringu udało się ustalić sprawcę kradzieży - informuje Straż Ochrony Kolei.

Był nim 41-letni mężczyzna, który przywłaszczył sobie torbę podróżną a na nogi założył skradzione śpiącemu podróżnemu buty. Chwilę później złodziej był już w rękach patrolu SOK.

Funkcjonariusze SOK przekazali Policji ujętych sprawców wraz z dowodami rzeczowymi, a osoby poszkodowane złożyły odpowiednie zeznania.

Tym razem, dzięki czujności funkcjonariuszy SOK podróżni odzyskali skradzione rzeczy. Jednak bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych, a jak mówi znane przysłowie - okazja czyni złodzieja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE