Reklama

Specjalne patrole Straży Miejskiej pojawią się na cmentarzach

Opublikowano:
Autor:

Specjalne patrole Straży Miejskiej pojawią się na cmentarzach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc. Okres przedświąteczny wiąże się z zakupami, przygotowaniami, a także odwiedzeniem grobów swoich bliskich. W tym czasie należy zachować wzmożoną czujność. Straż Miejska będzie zatem kontrolować cmentarze i patrolować ich okolice.

Strażnicy przeprowadzą kontrole i wyślą patrole do znajdujących się na terenie miasta cmentarzy. Będą one miały na celu wyeliminowanie kradzieży ozdobnych zniczy, stroików, wiązanek, jak również zwrócenie uwagi na nieprawidłowe parkowanie pojazdów w pobliżu nekropolii. Ponadto w trakcie akcji na cmentarzach strażnicy przypominać będą osobom sprzątającym groby, aby nie zostawiały na wierzchu bez opieki torebek z dokumentami i pieniędzmi. W takie działania często wpisuje się również namawianie do oznakowania donic ze świeżymi kwiatami oraz dużych zniczy, co z pewnością zniechęci złodziei do ich kradzieży. Ponadto patrole strażników mogą sprawdzać, czy handel odbywający się w obrębie cmentarzy prowadzony jest w sposób legalny.

- Działania te będą przeprowadzone w piątek i w sobotę. Póki co patrole nie były wysyłane, ale pojawią się na cmentarzach tuż przed Niedzielą Wielkanocną - informuje komendant Straży Miejskiej w Kutnie, Ryszard Wilanowski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE