Reklama

Spektakl Utrapienie

Opublikowano:
Autor:

Spektakl Utrapienie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Działający przy KDK Kutnowski Teatr Amatorski im. A. Fredry powstał w ubiegłym roku, z inicjatywy instruktora teatralnego Jadwigi Kubiak. Teatr tworzą aktorzy- amatorzy, pasjonaci teatru, którzy swoją działalność zainicjowali zeszłoroczną premierą „Zemsty”. Sztandarowa komedia Fredry, w interpretacji Kutnowskiego Teatru Amatorskiego, spotkała się z wielką przychylnością i entuzjastycznym odbiorem.

Spektakl „Utrapienie”, na którego uroczystą premierę zapraszamy już 27 października, o godz.18.00, do Kutnowskiego Domu Kultury,  to druga sztuka w dorobku teatru.
Jadwiga Kubiak,  reżyserka i scenarzystka spektaklu, tak mówi o swojej najnowszej premierze: „>>Utrapienie<< jest współczesną wersją opowieści >>Dziadek i jego wnuk<< autorstwa braci Grimm,którzy w swojej twórczości próbowali odtworzyć możliwie najstarszy wzorzec motywów opowieści powtarzanych od wieków i utrwalanych w ludowej tradycji. Fenomenem ich opowieści, baśni i sag jest uniwersalność – prawdy w nich zawarte aktualne są po dziś dzień.” Jeden z takich pradawnych motywów jest tematem najnowszej sztuki Kutnowskiego Teatru Amatorskiego - pełnej zaskakujących sytuacji opowieści o niełatwych relacjach międzypokoleniowych.


Premierze towarzyszyć będzieuroczyste wręczenie nagrody Prezydenta Miasta Kutno w dziedzinie kultury, przyznawanej raz do roku za wybitne osiągnięcia artystyczne i twórcze oraz upowszechnianie, ochronę i promocję kultury. Kutnowskiego Teatru Amatorski im. A. Fredry swoją nagrodę otrzymuje za inicjatywę i działalność teatru oraz za jego pierwszą sztukę – „Zemstę” A. Fredry.
Serdecznie zapraszamy.

II premiera Kutnowskiego Teatru Amatorskiego im. A. Fredry „Utrapienie” na motywach opowieści braci Grimm.
27 października, godz. 18.00, Kutnowski Dom Kultury

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE