Reklama

Spór o drzewa. „Uschnięte konary spadną nam na głowy”

Opublikowano:
Autor:

Spór o drzewa. „Uschnięte konary spadną nam na głowy” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy Żychlina bezradnie rozkładają ręce. Wszystko za sprawą kilku drzew, które rosną tuż obok ich okien. Lokatorzy obawiają się o swoje bezpieczeństwo i żądają usunięcia drzew. Jak się okazuje, nie jest to jednak takie proste.Od kilku lat mieszkańcy ul. Hanki Sawickiej walczą o usunięcie drzew, które rosną dosłownie kilka metrów od bloków. Najgorzej wygląda sytuacja lokatorów ul. Hanki Sawickiej 1 i 5. W tych miejscach drzewa rosną tuż przy oknach mieszkań. Jak mówią mieszkańcy, czasem nawet w środku dnia trzeba zapalać światło.

– Chciałabym, żeby ktoś wreszcie usunął te drzewa. Rosną zdecydowanie zbyt blisko. Rzucają cień na blok, do naszych mieszkań prawie w ogóle nie trafia światło słoneczne – mówi Anna Wojciechowska, mieszkanka bloku przy ul. Hanki Sawickiej 5.

Lokatorów zastanawia też, czy drzewa nie są wręcz niebezpieczne. Część z nich jest uschnięta, niektóre są chore. Mieszkańcy obawiają się, że przy silnym wietrze drzewa zaczną się łamać jak zapałki. To duże zagrożenie. Zwłaszcza, że w okolicy często chodzą dzieci.

– Spółdzielnia stara się robić wszystko, żeby te drzewa przestały być utrapieniem dla lokatorów. W tej chwili jednak nie możemy ich stamtąd usunąć, niezbędna jest do tego zgoda władz gminy. Wkrótce będziemy składać wszekie potrzebne dokumenty. Jedyne co mogliśmy dotąd zrobić, to przyciąć gałęzie – mówi Jerzy Rosiński, prezes spółdzielni mieszkaniowej „Wspólny Dom”.

Jak twierdzą mieszkańcy, nikt nie jest przeciwny zieleni w centrum miasta. Chcieliby tylko, żeby wyciąć stare drzewa, a na ich miejsce posadzić nowe.

– Trzeba dbać i pielęgnować zieleń w mieście, nikt nie chce przecież żyć otoczony betonem. Ale jeśli jakieś drzewo stwarza zagrożenie lub przeszkadza komuś w normalnym funkcjonowaniu, to powinno się je usunąć – mówił Andrzej Kubacki, mieszkaniec Żychlina.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE