Reklama

Reklama

Spotkajmy się na Wigilii Miejskiej!

Opublikowano: pt, 11 gru 2015 07:00
Autor:

Spotkajmy się na Wigilii Miejskiej! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Święta tuż tuż! Czeka nas najbardziej wyjątkowy czas w roku. Świętowanie w Kutnie rozpoczniemy w tym roku wyjątkowo wcześnie, bo 17 grudnia Jarmarkiem Świątecznym. Nie zabraknie również szopki bożonarodzeniowej, wspólnego śpiewania kolęd i oczywiście prezentów.Jarmark Świąteczny to nowość. Za jego organizację odpowiedzialna jest Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego SA. W centrum miasta znajdować się będzie 10 kramów z przeróżnym asortymentem. Znajdziemy na nich pieczywo, przyprawy - a zatem niemal wszystko to, co przyda się nam na stół wigilijny. Nie zabraknie również stoisk z prezentami dla najbliższych, na przykład biżuterią. Sprzedawcy będą czekać na mieszkańców od 17 do 21 grudnia w godzinach 10-20.

Reklama

Na tym jednak nie koniec atrakcji. W tych samych dniach na pl. Piłsudskiego znajdować się będzie szopka bożonarodzeniowa. 17 i 21 grudnia z rzeźbami kutnowskich artystów, a 19 i 20 grudnia z żywymi zwierzętami! Milusińscy i całe rodziny na pewno nie odmówią sobie zdjęć na ich tle. Szopka będzie czynna w godz. 9.30-20.

Dla najmłodszych i może tych trochę starszych od 17 do 19 grudnia w godz. 16-18 na pl. Piłsudskiego Młodzieżowy Dom Kultury serwować będzie bajki, kolędy i zabawy z Mikołajem.

19 grudnia w samo południe Kutnowski Dom Kultury rozbrzmiewać będzie kolędami. Odbędzie się wówczas koncert promujący płytę "Zaśpiewajmy kolędę". Wystąpią sekcja wokalna MDK oraz Orkiestra z Zielonej Góry pod kierownictwem Krzysztofa Mrozińskiego. Świątecznie będzie również w Centrum Teatru Muzyki i Tańca, gdzie 19 i 20 grudnia w godz. 16-20 zorganizowane zostaną warsztaty - w sobotę dla dzieci, a w niedzielę dla dorosłych. Każdy własnoręcznie będzie mógł przygotować prezenty dla swoich najbliższych lub nabyć je na kiermaszu rękodzieła.

Punktem kulminacyjnym okaże się w Kutnie bez wątpienia niedziela 20 grudnia. W godz. 10-18 przed ratuszem dostępna będzie zagroda św. Mikołaja z reniferami, w godz .11-14 Muzeum Regionalne zorganizuje warsztaty tworzenia tradycyjnych ozdób choinkowych, prowadzone przez twórców ludowych, a od godz. 15 ruszy świąteczna parada ul. Królewską. W centrum miasta aż zaroi się od mikołajów, szczudlarzy, całość uświetni gra orkiestry dętej. Tego dnia świąteczne życzenia złoży kutnianom prezydent miasta, nie zabraknie też poczęstunku wigilijnego, wspólnego kolędowania z Zespołem Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiego. Na ten dzień zaplanowano także koncert galowy IX Kutnowskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, a także występ sekcji tanecznych KDK. Po prostu musisz tam być!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)