Reklama

Spotkania Regionalnych Organizacji Samorządowych

Opublikowano:
Autor:

Spotkania Regionalnych Organizacji Samorządowych  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W dniach 28-29 października Prezydent Zbigniew Burzyński uczestniczył w spotkaniu regionalnych organizacji samorządowych w Zielonej Górze i Nowej Soli. Obrady zakończono wypracowaniem wspólnej strategii działania i podpisaniem Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych (OPOS) w celu wspólnej i skoordynowanej reprezentacji gmin i powiatów w najważniejszych sprawach związanych z funkcjonowaniem samorządu terytorialnego w Polsce. Celem tych działań jest również wymiana dobrych praktyk związanych z funkcjonowaniem regionalnych organizacji samorządowych.

W trakcie spotkania najwiecej uwagi poświecono prezydenckiemu projektowi z dnia 30 sierpnia 2013 r. ustawy o współdziałaniu w samorządzie terytorialnym na rzecz rozwoju lokalnego i regionalnego oraz o zmianie niektórych ustaw.

W spotkaniu udział wzięły delegacje: Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych, Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski, Stowarzyszenia Gmin Regionu Południowo-Zachodniego Mazowsza, Stowarzyszenia Związek Gmin i Powiatów Regionu Łódzkiego (Kutno jest miastem członkowskim tego Związku), Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, Związku Gmin Lubelszczyzny, Związku Gmin Pomorskich, Związku Gmin Śląska Opolskiego oraz Zrzeszenia Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów Województwa Lubuskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE