Reklama

Reklama

Spotkania z twórcami projektu Kolory Nadziei

Opublikowano: wt, 3 mar 2015 08:45
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Punkt Przedszkolny „Kolorowy Świat” w Bielawkach realizuje zadania konkursu ogólnopolskiego organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. To jedyne przedszkole z powiatu kutnowskiego, które podjęło konkurencję z mocnymi rywalami. Według programu konkursu jest do spełnienia wiele zadań – jednym z pierwszych były zajęcia integracyjne pod hasłem „Szanuj swoją koleżankę i swojego kolegę. Szacunek i wzajemna życzliwość pozwalają żyć w grupie i społeczeństwie”. Zajęcia poprowadzili – Barbara Szafraniec i Ryszard Wolbach – twórcy projektu „Kolory Nadziei”.

Reklama

Barbara Szafraniec jest autorką spektaklu i wydawnictwa pod tym samym tytułem, zaś oprawa muzyczna jest autorstwa Ryszarda Wolbacha. Wspólnie prowadzą warsztaty motywacyjne mające na celu wydobyć możliwości ukryte w człowieku, zachęcić do samorealizacji oraz pokazać, że los każdego człowieka zależy od na samych. Projekt poparty jest mottem: „Jestem szczęśliwy, bo chcę być szczęśliwy!”. Ryszard Wolbach – wokalista rockowy, kompozytor, autor tekstów, gitarzysta, współtwórca zespołów Babsztyl i Harlem, laureat Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Nasi wyjątkowi goście poprowadzili zajęcia i pokazali dzieciom jak ważna jest koleżeńskość, wzajemny szacunek, pomoc i współdziałanie w grupie. Udowodnili jak ważne są to aspekty w poszukiwaniu zrozumienia, odkrycia tajemnic siebie samego i bliskich oraz jakie ma to wszystko wpływ na bycie szczęśliwym. Zajęcia zawierały treść merytoryczną, jak i praktyczną. Były przepełnione muzyką, zabawą i miłą atmosferą.

Dzieci brały udział w scenkach rodzajowych, mających na celu ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem zdobytej wiedzy. Zajęcia zakończyły się warsztatami plastycznymi. Profesjonalnie poprowadzone zajęcia i pokłady energii małych uczestników sprawiły, że było to wydarzenie, które pozostawi wiele wspaniałych i miłych wspomnień.

Serdecznie dziękujemy wyjątkowym gościom za życzliwość, sympatyczną atmosferę, pouczające zajęcia i nagrody, którymi zostały obdarowane przedszkolaki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)