Reklama

Reklama

Spotkanie Agnieszką Sapińską w ZS nr 4

Opublikowano: wt, 8 gru 2015 12:23
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 4 grudnia, w piątkowy wieczór w Zespole Szkół Nr 4 w Kutnie-Azorach odbyło się spotkanie autorskie z wybitnie uzdolnioną malarką Agnieszką Sapińską, mieszkanką Mąkolic koło Łodzi.Agnieszka jest od urodzenia osobą niepełnosprawną. Od 1995 roku maluje obrazy, trzymając pędzelek w ustach. Swoje prace tworzy na płótnie, stosując najczęściej technikę olejną. Maluje przede wszystkim, to co kocha, czyli kwiaty i pejzaże.

Reklama

Jak sama mówi talent odkryła w dzieciństwie, od zawsze lubiła malować, a swoją pasję poszerzała w szkołach plastycznych w Łodzi , Warszawie i Złocieńcu. W malarstwie znalazła sposób na życie. Stało się to Jej hobby, a jednocześnie oderwaniem od szarej rzeczywistości.

Oprócz malowania uwielbia, również podróżować i tańczyć. Od 1998 roku jest Stypendystką Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami VDMFK w Księstwie Liechtenstein i od tego czasu ściśle współpracuje z wydawnictwem „AMUN” z siedzibą w Raciborzu. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych, zarówno w kraju jak i za granicą, między innymi w Budapeszcie, Warszawie, Krakowie, Płocku, Łodzi, Włocławku, Poznaniu i wielu innych miastach.

Agnieszka w trakcie spotkania opowiadała nam o swoim życiu, odpowiadała na pytania dotyczące twórczości, ale również malowała obraz, który przekazała społeczności szkolnej na pamiątkę.

Agnieszka Sapińska, to niezwykle utalentowana artystka, ale oprócz talentu jaki posiada jest niesamowicie ciepłą, pogodną i optymistyczną kobietą. Zaraża swoim uśmiechem, humorem, pogodą ducha. Wielu z nas jest pod wrażeniem jej osobowości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)