Reklama

Spotkanie autorskie z Mariuszem Czubajem

Opublikowano:
Autor:

Spotkanie autorskie z Mariuszem Czubajem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

12 września o godz. 18:00 w Czytelni Biblioteki Miejskiej odbędzie się spotkanie autorskie z pisarzem oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego - Mariuszem Czubajem. Jest on polskim literaturoznawcą, antropologiem kulturowym i autorem powieści kryminalnych.

W zakresie literatury kryminalnej łączy teorię z praktyką. Za powieść 21:37, pierwszą z cyklu z profilerem Rudolfem Heinzem, otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej i sensacyjnej 2008 Martwe popołudnie rozpoczyna kolejny cykl powieściowy z ekspertem do spraw bezpieczeństwa i specjalistą od poszukiwań zaginionych, Marcinem Hłaską. Powieść zdobyła specjalne wyróżnienie „za wyjątkową formę narracyjną i publicystycznie odważny obraz Polski” na festiwalu Kryminalna Piła (2015). Kryminały Czubaja tłumaczono na język angielski, niemiecki, turecki, ukraiński oraz włoski.

W 2017 otrzymał po raz drugi Nagrodę Wielkiego Kalibru za powieść R.I.P. – najlepszą polską powieść kryminalną i sensacyjną 2016 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE