Reklama

Spotkanie młodych przedsiębiorców z Janem Cabanem

Opublikowano:
Autor:

Spotkanie młodych przedsiębiorców z Janem Cabanem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Inspirować do kreatywnego myślenia o swojej przyszłości zawodowej. To założenie ogólnopolskiej akcji - Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera. prowadzonej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, dzięki finansowemu wsparciu firmy Microsoft oraz Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności. W ramach tej akcji 25 lutego przyjechał do Świnic Warckich Jan Caban - młody przedsiębiorca - współwłaściciel firmy reklamowej Oxymoron, aby podzielić się z młodzieżą klas III gimnazjum swoimi doświadczeniami w poszukiwaniu własnej drogi zawodowej.

Spotkanie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Świnicach Warckich przy współpracy świnickiego gimnazjum. Jan Caban przekonywał młodzież, że już na początku drogi zawodowej można odnieść sukces, czego sam jest najlepszym przykładem. Mówił, że warto poszukiwać własnej drogi, i to już teraz, aby w przyszłości realizować się w tym, co się lubi robić.

Podczas dwugodzinnego spotkania uczestnicy poznawali zawody, które zdaniem Fundacji Inicjatyw Społeczno – Ekonomicznych są zawodami przyszłości. Poznali też zawody zagrożone w przyszłości bezrobociem. Niektóre z zaprezentowanych zawodów i form pracy, takich jak: geoarbitraż, copywriter, merchandiser, coach nie znali, były dla nich nowością, a dzięki spotkaniu poznali je. Wiedzą też, że muszą zwrócić uwagę na swoje umiejętności teleinformatyczne, bo już w ciągu najbliższych 3 lat będą one wymagane w przypadku 90% stanowisk pracy!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE