Reklama

Spotkanie poetyckie z Karoliną Chyłą

Opublikowano:
Autor:

Spotkanie poetyckie z Karoliną Chyłą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W czwartek, 31 stycznia o godz. 18:00 w kawiarni Kutnowskiego Domu Kultury odbędzie się spotkanie z Karoliną Chyłą, młodą poetką pochodzącą z Byczyny na Opolszczyźnie. Wstęp wolny.Karolina Chyła – niezwykle utalentowana autorka, poetka młodego pokolenia, będąc uczennicą drugiej klasy liceum ogólnokształcącego ma już na koncie wysoko oceniany debiutancki tomik poetycki p.t. „Debiut przed debiutem” (2011), kilkadziesiąt nagród poetyckich i stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

O jej poetyckich początkach entuzjastycznie wypowiadają się najwybitniejsi znawcy poezji w Polsce. Poeta, krytyk literacki, eseista Piotr Matywiecki rozpoczął posłowie jej książki następującym zdaniem: „To niezwykle radosna chwila, kiedy można powitać nowy poetycki talent, szczególnie jeśli debiutuje ktoś tak młody.”

Karolina Chyła została już dostrzeżona w Kutnie. Wzięła udział w VII Otwartym Konkursie Jednego Wiersza, który odbył się podczas VIII Festiwalu „Złoty Środek Poezji” w czerwcu 2012. Decyzją jury w składzie: Janusz Drzewucki, Izabela Fietkiewicz-Paszek i Grażyna Branowska otrzymała I nagrodę za wiersz pt. „Kazimierz Ratoń”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE