Reklama

Spotkanie z Vincentem Severskim

Opublikowano:
Autor:

Spotkanie z Vincentem Severskim - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia We wtorek, 14 maja w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z Vincentem V. Severskim. Autorem bestsellerowych powieści szpiegowskich, opartych na własnych doświadczeniach z pracy w polskim wywiadzie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.Vincent V. Severski - powieściopisarz tworzący pod pseudonimem, oficer wywiadu PRL i RP. W służbie wywiadowczej spędził 26 lat, z czego połowę poza granicami kraju. Wyszkolony w Ośrodku Kształcenia Kard Wywiadowczych w Starych Kiejkutach, a po 1990 roku w USA. Urodził się w Warszawie, w rodzinie oficera wojska polskiego. W 1981 roku ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim.

W 1982 rozpoczął pracę w polskim wywiadzie, zajmował się tropieniem obcych służb specjalnych oraz rozpracowywaniem „Solidarności”. Był zaangażowany w organizację pierwszych wolnych wyborów w 1989 roku. Rok później został pozytywnie zweryfikowany i zwolniony z pracy w wywiadzie.

Ponownie zwerbowany na początku lat 90., uczestniczył w ok. 140 misjach w prawie 50 krajach Wschodu i Bliskiego Wschodu, Azji, Afryki i Europy. W 2007 roku odszedł ze służby na własną prośbę, w stopniu pułkownika.

Wielokrotnie odznaczany i wyróżniany przez władze Rzeczypospolitej Polskiej, a także Legią Zasługi przez prezydenta Baracka Obamę.

W 2011 roku zadebiutował jako pisarz powieścią „Nielegalni”, która okazała się przebojem czytelniczym. W 2012 roku ukazała się druga jego powieść, „Niewierni”, kontynuująca wątki poprzedniej. Artykuły publikuje w tygodniku „Wprost”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE