Reklama

Spowolnią pędzących kierowców. Na tym skrzyżowaniu będzie bezpieczniej

Opublikowano:
Autor:

Spowolnią pędzących kierowców. Na tym skrzyżowaniu będzie bezpieczniej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak uważają, zwłaszcza okoliczni, mieszkańcy, skrzyżowanie ulic Kochanowskiego i 1-go Maja do najbezpieczniejszych nie należy. Świadczą o tym wypadki, do których niejednokrotnie dochodziło w tym miejscu. Dlatego też jeden z radnych zaproponował rozwiązanie, które ma na celu poprawę bezpieczeństwa, a magistrat przychylił się do wniosku.

W imieniu mieszkańców tej części miasta, radny Robert Feliniak zwrócił się do władz Kutna z wnioskiem o możliwość montażu progów zwalniających. Ma to zapobiec niebezpiecznym sytuacjom na drodze, takim jak chociażby wypadek z udziałem busa i osobówki czy też wcześniejsze zdarzenia, o których pisaliśmy m.in. TUTAJ i TUTAJ.

- Występując na wniosek mieszkańców zwracam się z wnioskiem o umieszczenie progów zwalniających na ulicy Kochanowskiego przy skrzyżowaniu z ulicą 1-go Maja. Umieszczenie progów w tym właśnie miejscu podniesie stan bezpieczeństwa w okolicach przedmiotowego skrzyżowania - czytamy w interpelacji radnego.

Jak się dowiadujemy, tego typu ograniczenie dla pędzących kierowców jest uwzględnione w opracowywanej koncepcji poprawy bezpieczeństwa w/w skrzyżowania.

- Jednocześnie informuję, iż wprowadzenie zmiany organizacji ruchu drogowego dla tego skrzyżowania nastąpi po wykonaniu dokumentacji projektowej i jej akceptacji przez organ zarządzający ruchem na drogach gminnych - dodaje wiceprezydent Kutna Jacek Boczkaja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE