Reklama

Sprawa opłat za pobyt w Bursie pod lupą Urzędu Wojewódzkiego

Opublikowano:
Autor:

Sprawa opłat za pobyt w Bursie pod lupą Urzędu Wojewódzkiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pod koniec września Rada Powiatu w Kutnie ustanowiła nowe opłaty za przebywanie w Bursie nr 1 przy ulicy Kościuszki. Uczniowie płacą teraz 100 zł miesięcznie za zakwaterowanie. Uchwała w tej sprawie wzbudziła jednak podejrzenia Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, który zauważył, że dokument wszedł w życie z mocą wsteczną - nowa stawka opłat obowiązuje bowiem od 1 września.

Z powodu licznych wątpliwości, Urząd Wojewódzki wszczął postępowanie w sprawie legalności uchwały. Kilka dni po wystosowaniu pisma Starostwo złożyło pisemne wyjaśnienie, w którym tłumaczy, że obowiązywanie przepisów uchwały z mocą wsteczną ma swoje uzasadnienie.

- Biorąc pod uwagę fakt, że koszty utrzymania miejsca w bursie co roku się zwiększają należałoby przyjać, iż opłata miesięczna w roku szkolnym 2016/2017 za zakwaterowanie wynosiłaby 108,06 zł - czytamy w wyjaśnieniu członka zarządu powiatu Artura Gieruli. - Nowa uchwała ustala wysokość opłat na kwotę 100 zł miesięcznie, tym samym polepsza sytuację wychowanków i ich rodzin zakwaterowanych w Bursie poprzez kwotę, jaką zobowiązani są uiścić.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE