Reklama

Sprawdzone i bezpieczne wyjazdy do pracy za granicę - oferty agencji pracy

Opublikowano:
Autor:

Sprawdzone i bezpieczne wyjazdy do pracy za granicę - oferty agencji pracy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Oferty pracy za granicą w agencjach pracy są najlepszą opcją do wyboru dla osób, które poszukują pracy tymczasowej poza Polską i nie mają kontaktów w kraju docelowym. Agencja pracy zapewnia wsparcie dla pracownika przed wyjazdem i podczas pobytu za granicą. To wygodne i bezpieczne.

Gdzie szukać ofert pracy za granicą? Strony internetowe UP i agencji pracy

Oferty pracy za granicą można znaleźć np. na stronach internetowych agencji pracy tymczasowej. Wystarczy tylko wybrać kraj docelowy i branżę, by uzyskać dostęp do aktualnych ofert i poznać wymagania pracodawców. Agencja pracy tymczasowej może przekierować pracownika do pracodawcy lub do zagranicznej agencji pracy (która pośredniczy w zatrudnieniu pracownika). Innym źródłem wiedzy o ofertach pracy za granicą są Wojewódzkie Urzędy Pracy, podobnie jak agencje zatrudnienia podlegające marszałkom województw.

W Unii Europejskiej funkcjonują EURES, czyli Europejskie Służby Zatrudnienia. W ramach ich działania udzielany jest dostęp do ofert pracy w krajach Wspólnoty. Tego typu informacje można uzyskać w wojewódzkich i powiatowych urzędach pracy.

Wybór agencji pracy tymczasowej – weryfikacja wiarygodności

Bezpieczny wyjazd do pracy za granicę możliwy jest tylko wtedy, gdy oferta jest sprawdzona. Pewność tę można zyskać, wybierając ofertę dostępną w urzędzie pracy lub certyfikowanej agencji pracy tymczasowej. To, czy agencja działa legalnie, da się sprawdzić na stornie internetowej Rejestru Agencji Zatrudnienia.

Podejrzenia powinny wzbudzić jakiekolwiek opłaty, które nakłada na potencjalnego pracownika agencja jeszcze przed znalezieniem odpowiedniej dla niego oferty. Podczas zawierania umowy z agencją pracy warto upewnić się co do pobierania opłat za faktycznie poniesione koszty skierowania do pracy za granicę.

Organizacja wyjazdu za granicę do pracy

Przed wyjazdem powinny zostać uzgodnione warunki pracy i spisane w formie umowy. Dotyczy to rodzaju pracy, jej warunków, świadczeń socjalnych, różnego typu ubezpieczeń, odpowiedzialności, praw i obowiązków pracownika, wynagrodzenia czy pokrycia ewentualnych kosztów niewywiązania się z umowy oraz skierowania do pracy za granicą.

Gdy korzysta się z usług agencji pracy tymczasowej, ma się zapewnione wsparcie zarówno w kraju, jak i za granicą. Można uzyskać pomoc m.in. w znalezieniu zakwaterowania, zdobyciu wizy, wykonaniu badań lekarskich czy tłumaczeniu dokumentów.

Anna Harasymiuk

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE