Reklama

Stan Oliwki się pogorszył - potrzebny przeszczep wątroby

Opublikowano:
Autor:

Stan Oliwki się pogorszył - potrzebny przeszczep wątroby - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W listopadzie informowaliśmy o tym, że Oliwia pokonała chorobę, ponieważ jej organizm wstępnie przyjął przeszczepiony szpik. Niestety choroba znów daje się we znaki młodej kutniance, która teraz czeka na przeszczep wątroby.

Przeszczep szpiku kostnego się udał i szpik działa jak należy, ale przyniósł on ze sobą kolejne komplikacje. Już niespełna miesiąc po przeszczepie wystąpił jego odrzut przez wątrobę - tzw. graft wątrobowy.

Oliwia została przewieziona z Wrocławia do Warszawy, gdzie próbowano jeszcze różnymi środkami i metodami zmusić wątrobę do przyjęcia szpiku i do podjęcia pracy. Niestety bezskutecznie - wszystkie metody farmakologiczne zawiodły. Podjęto wtedy decyzję o tym, że jedynym wyjściem z sytuacji jest przeszczep wątroby.

W tej chwili dziewczynka przebywa w szpitalu we Wrocławiu i czeka na odpowiedniego dawcę - nie może bowiem liczyć na przeszczep rodzinny, jej organizm potrzebuje całego organu, a także odpowiedniej grupy krwi.

Osoby, które chciałyby wspomóc leczenie Oliwki, mogą przekazać na nią swój 1% podatku - KRS 0000037904, cel szczegółowy - 31663 Oliwia Mordzak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE