Reklama

Starosta: dezynfekcje w szkołach, wstrzymane odwiedziny w DPS-ach i apel do mieszkańców

Opublikowano:
Autor:

Starosta: dezynfekcje w szkołach, wstrzymane odwiedziny w DPS-ach i apel do mieszkańców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Starosta Kutnowski wydał specjalny komunikat w związku z koronawirusem. Daniel Kowalik informuje o podjętych działaniach i apeluje do mieszkańców o zachowanie spokoju. Poniżej pełna treść komunikatu.

KOMUNIKAT STAROSTY KUTNOWSKIEGO

Do dnia dzisiejszego Powiat Kutnowski w związku z zaistniałą sytuacją zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, w celach zapobiegawczych podjął działania dotyczące jednostek dla których jest organem prowadzącym ( domy pomocy społecznej, placówki opiekuńczo-wychowawcze, domy dziecka, szkoły ponadpodstawowe i inne placówki edukacyjne).

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 roku w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 410) na okres od 11 marca do 25 marca 2020 roku zostały zawięszone zajęcia we wszystkich szkołach ponadpodstawowych. Jednocześnie na podstawie § 2 ust. 3 pkt 1 niniejszego rozporządzenia rodzice dzieci zdecydowali o nieuczęszczaniu w ww. okresie dzieci do szkół funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych i młodzieżowym ośrodku socjoterapii. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kutnie funkcjonuje bez zmian z uwzględnieniem szczególnych środków ostrożności.

We wszystkich pomieszczeniach szkół i placówek oświatowych przeprowadzana jest dezynfekcja pomieszczeń i sprzętu. Na podstawie zarządzenia Wojewody Łódzkiego do 25 marca 2020 roku zawieszono działalność instytucji kultury.

Ponadto w podległych jednostkach - domach pomocy społecznej i placówkach opiekuńczo-wychowawczych funkcjonujących na terenie powiatu kutnowskiego wstrzymano odwiedziny, w znacznym stopniu ograniczono opuszczanie przez mieszkańców i wychowanków ww. jednostek. Na bieżąco monitorowane jest funkcjonowanie domów pomocy społecznej i placówek opiekuńczo-wychowawczych, w tym przede wszystkim stan zdrowia podopiecznych i kadry (2 razy dziennie o godzinach 9 i 14). Zabezpieczono w ww. jednostkach zaopatrzenie w żywność, leki, środki ochrony i środki dezynfekcyjne oraz zapewniono odpowiednią liczbę kadry oraz opiekę medyczną.

Jednocześnie informuję, że do chwili obecnej na terenie powiatu kutnowskiego nie odnotowano stwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. Sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu jest stale monitorowana. Apeluję do Państwa o przestrzeganie zasad przekazanych przez służby sanitarne i medyczne oraz o zachowanie spokoju i rozwagę w codziennym życiu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE