Reklama

Starosta odpowiada na zarzuty radnych

Opublikowano:
Autor:

Starosta odpowiada na zarzuty radnych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj do przewodniczącego Rady Powiatu w Kutnie wpłynął oficjalny wniosek o odwołanie Krzysztofa Debicha ze stanowiska starosty kutnowskiego. W piśmie znalazły się zarzuty, że starosta "jest osobiście odpowiedzialny za pogłębiający się kryzys Kutnowskiego Szpitala Samorządowego". Dziś sprawę skomentował Krzysztof Debich.

Wniosek, o którym pisaliśmy TUTAJ, podpisali Konrad Kłopotowski, Marek Ciąpała, Marek Drabik (wszyscy z klubu PiS), Jacek Urbaniak, Artur Gierula (PO) i Mirosława Gal-Grabowska (Pokolenia Samorządowe).

- Wniosek podpisany przez byłego wicestarostę K. Kłopotowskiego z PiS wspólnie z radnymi PO oraz byłą starostą M. Gal Grabowską z Pokoleń Samorządowych jest przede wszystkim odpowiedzią na rozpoczęcie przez Zarząd Powiatu Kutnowskiego procedury odwołania Janusza Pawlaka działacza PO z funkcji dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Kutnie, w związku ze stwierdzeniem licznych nieprawidłowości w zarządzaniu placówką. Dziwić może więc obrona działacza PO przez K. Kłopotowskiego z PiS - wyjaśnia Krzysztof Debich.

W piśmie zarzucano staroście również, że pomimo wielokrotnych zapowiedzi o "szybko nadchodzącej i nieuchronnej poprawie, jakość świadczonych usług medycznych jest zła, a szpital nadal przynosi duże straty i pogłębia się zapaść finansowa".

- Bezpodstawne są również zarzuty byłej starosty M. Gal Grabowskiej i wicestarosty K. Kłopotowskiego dotyczące funkcjonowania kutnowskiego szpitala. Przypomnę, że poprzedni Zarząd Powiatu doprowadził kutnowską spółkę do tak fatalnej sytuacji finansowej w 2014 roku, że w rezultacie zaowocowało to wprowadzeniem zarządu przymusowego. Bezpośredni nadzór nad szpitalem sprawował wówczas K.W. Dębski - komentuje Starosta Kutnowski.

Krzysztof Debich odnosi się również do fragmentu pisma, w którym mowa o remoncie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego: brak jest rozstrzygnięcia przetargu na modernizację SOR-u, co miałoby świadczyć braku profesjonalizmu w zakresie przygotowanej dokumentacji projektowej i kosztorysowej”.

- Informuję, że zadanie podzielono na dwie części. Jedna to wykonanie robót budowlanych związanych z projektem, druga to dostawa i montaż wyposażenia medycznego. Na pierwsze zadanie w ogłoszonym postępowaniu przetargowym w dniu 9 marca 2018 roku wpłynęły dwie oferty i trwa ich analiza zmierzająca do wyłonienia wykonawcy, zgodnie z procedurami Prawa Zamówień Publicznych. Jeżeli chodzi o drugie zadanie, to oczekujemy na składanie ofert do 28 marca 2018 roku.

Wniosek o odwołanie starosty będzie przedmiotem najbliższej sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu, która odbędzie się 27 marca o godz. 15:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kutnie (ul. Kościuszki 16).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE