Reklama

Starostwo powiatowe funduje testy na koronawirusa pracownikom z...

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zarząd Powiatu Kutnowskiego podjął decyzję o przeprowadzeniu badań na obecność SARS-CoV-2. wśród personelu Domów Pomocy Społecznej. Testy zostaną przeprowadzone dwukrotnie w odstępie miesięcznym.

- Powtórzenie testów ma celu stuprocentowe zweryfikowane stanu zdrowia załogi w celu maksymalnego zabezpieczenia pensjonariuszy DPS. Przyczyną powyższego stanu rzeczy jest konieczność położenia nacisku na weryfikację personelu Domów Pomocy Społecznej funkcjonujących na terenie powiatu kutnowskiego - informuje Daniel Kowalik, starosta kutnowski.

Łącznie wykonanych zostanie 700 testów. Powiat wynegocjował cenę 80 złotych za jeden, przy komercyjnych około 150-300 zł.

Starosta dodaje, że powagę przedmiotowej sytuacji potwierdza przypadek wystąpienia zakażeń wśród personelu i pensjonariuszy DPS w Drzewicy, gdzie w ostateczności niezbędne okazało się podjęcie decyzji o ewakuacji i dekontaminacji obiektu w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne osób tam przebywających. Podobna sytuacja miała miejsce w Domu Pomocy Społecznej w Kleszczowie (powiat bełchatowski), gdzie zakażona koronawirusem została większość pacjentów i pracowników. Dziś odbyła się tam akcja ewakuacyjna, zdjęcia z niej znaleźć można TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE