Reklama

Starszy mężczyzna zasłabł na ulicy - uratował go strażak

Opublikowano:
Autor:

Starszy mężczyzna zasłabł na ulicy - uratował go strażak - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Godną podziwu i naśladowania postawą wykazał się dziś jeden z mundurowych kutnowskiej straży pożarnej. To dzięki niemu słabnący na środku ulicy starszy mężczyzna otrzymał w porę pomoc i został przekazany pod opiekę ratowników medycznych.

Sytuacja ta miała miejsce około godz. 13:20 na ul. Podrzecznej. Ów strażak wykazał się niezwykle obywatelską postawą pokazując tym samym jak walczyć ze wszechogarniającą nas znieczulicą. Podczas pełnienia swych obowiązków służbowych przejeżdżał tą właśnie ulicą i gdy tylko zauważył przewracającego się przechodnia, zatrzymał samochód zostawiając go na światłach sygnalizacyjnych i pośpieszył mu na ratunek, po czym powiadomił dyżurnego KP PSP w Kutnie, poprzez którego na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego.

- Mężczyzna nie mógł się poruszać. Strażak udzielił mu pomocy: wykonał stabilizację, okrył go i udzielił wsparcia psychicznego. Do czasu przybycia ZRM przebywał pod jego opieką, po czym został przekazany lekarzom pogotowia - informuje st. kpt. Zdzisław Pęgowski, oficer prasowy KP PSP w Kutnie.

Brawa za taką postawę! Oby jak najwięcej ludzi poszło w ślad i reagowało na podobne sytuacje, zamiast przechodzić obojęnie i odwracać wzrok, tak jak było w tym przypadku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE