Reklama

Start lekkoatletów w Łodzi

Opublikowano:
Autor:

Start lekkoatletów w Łodzi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 18 maja b.r. trójka lekkoatletów Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” wystartowała w Mistrzostwach Polski Akademickiego Związku Sportowego, które odbyły się na stadionie lekkoatletycznym w Łodzi.

- Wystartowaliśmy w tym mityngu poza konkursem, ponieważ nasz klub nie jest w strukturach AZS-u. Jest to impreza klasy mistrzowskiej, na której startują najlepsi studenci w kraju, nierzadko olimpijczycy, dlatego mogliśmy zgłosić tylko naszych starszych zawodników, którzy legitymują się bardzo dobrymi wynikami – powiedział Jacek Kudła, trener „Dziewiątki”.

Najbardziej wartościowy wynik wśród naszych lekkoatletów uzyskał junior Marcin Kacprzak, który 400 m przebiegł w czasie 52,16 s . Wynik ten jest nowym rekordem życiowym zawodnika. Na tym samym dystansie zadebiutował kolega klubowy Marcina, junior młodszy Piotr Kowalski. W bardzo ładnym stylu wywalczył drugie miejsce w swojej serii z bardzo dobrym wynikiem 52,75 s. Trzeci nasz zawodnik, junior młodszy Rafał Ewkowski startował w konkursie skoku w dal. Rafał zaliczył tylko jeden udany skok (pozostałe przekroczone) na odległość 615 cm.

- Potraktowaliśmy te zawody jako sprawdzian przed najważniejszymi występami w pierwszej części sezonu (mistrzostwa kraju i zawody strefowe). Bardzo dobra forma Marcina i Piotra, trochę gorzej z regularnością Rafała. Jednak wszystko zmierza w dobrym kierunku i jestem pewien, że w najważniejszym momencie osiągniemy to co zaplanowaliśmy – podsumował występ Jacek Kudła.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE