Reklama

Startująca w eurowyborach Paulina Matysiak z Kutna w zarządzie Partii Razem

Opublikowano:
Autor:

Startująca w eurowyborach Paulina Matysiak z Kutna w zarządzie Partii Razem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pochodząca z Kutna liderka toruńskich struktur ugrupowania partii weszła w skład jej krajowego zarządu. Paulina Matysiak „wskoczy” na miejsce Agnieszki Dziemanowicz-Bąk, która opuściła szeregi ugrupowania w ubiegłym miesiącu. Co ciekawe, kutnianka wystartuje jako „jedynka” Lewicy Razem do Parlamentu Europejskiego w okręgu Kujawsko-Pomorskim.

Paulina Matysiak powalczyła o zwolnione przez Dziemianowicz-Bąk miejsce w zarządzie z trzema innymi kandydatkami. Opowiedziała się ona za budową koalicyjnej lewicy. W jej skład oprócz samej partii wchodzą Ruch Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza, Unia Pracy oraz organizacje społeczne reprezentujące m.in. lokatorów.

35-letnia kutnianka doświadczenie nabrała już m.in. jako członkini zarządu okręgu toruńskiego Partii Razem, z kolei w ubiegłym roku była liderką w wyborach do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Teraz startuje do Parlamentu Europejskiego. Jej celem jest m.in. walka o wyższe płace dla polskich pracowników.

- Przed nami maraton wyborczy. To kluczowe miesiące dla Razem. Cieszę się, że udało się zbudować lewicową koalicję do europarlamentu. Lewicowi wyborcy będą mogli zagłosować na lewicową listę. Wierzę w sukces Lewicy Razem" — mówiła świeżo upieczona członkini zarządu Razem.

Paulina Matysiak z wykształcenia jest filologiem. Wiedzę zdobywała na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W ostatnich latach związana była z administracją samorządową.

- Odpowiadała tam m.in. za budżet partycypacyjny i współpracę z organizacjami pozarządowymi - dodaje biuro prasowe partii.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE