Reklama

Reklama

Stary stadion czeka na nowe życie. Co z modernizacją "Kutnowianki"?

Opublikowano: czw, 27 lut 2020 11:12
Autor:

Stary stadion czeka na nowe życie. Co z modernizacją "Kutnowianki"?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wysłużony, nadszarpnięty zębem czasu stadion przy ul. ks. Oziębłowskiego na dobre wpisał się w karty historii naszego miasta, niemniej ciężko nazwać go dziś wizytówką Kutna. W sierpniu ubiegłego roku wiceprezydent Jacek Boczkaja zapewniał, że w najbliższym czasie podjęte zostaną wstępne działania związane z możliwością ewentualnej kompleksowej modernizacji całego obiektu. Czy i kiedy miasto zamierza tchnąć nowe życie w "Kutnowiankę"?

Reklama

Losami stadionu miejskiego, na chwilę przed wyborami samorządowymi, interesowali się działacze PiS wraz z zaproszonym do miasta róż Jarosławem Stawiarskim z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Temat powrócił w ubiegłym roku za sprawą radnych miejskich.

Najpierw o remont "Kutnowianki" zabiegał Robert Feliniak, który zwrócił się do włodarza o uzupełnienie brakujących siedzisk, modernizację schodów i utrzymanie czystości. Wówczas wiceprezydent Jacek Boczkaja odpowiadał, że realizacja wniosku jest niezasadna z uwagi na planowaną realizację projektu pn. „Zielona Oś Miasta”, która wiąże się z koniecznością ingerencji w tę część obiektu. Dodał również, że w najbliższym czasie podjęte zostaną wstępne działania związane z możliwością ewentualnej kompleksowej modernizacji całego obiektu celem poprawy jego wielofunkcyjności i sprawności wykorzystywania.

Jako kolejni o remont stadionu dopytywali rajcy: Michał Łucki i Robert Stępniewski.

- Baza treningowa stadionu miejskiego przy ul. Bł. ks. Oziębłowskiego jest w niedostatecznym stanie technicznym, od dawna wymaga modernizacji, co zostało potwierdzone w dokumentach planistycznych i wykonanej kilka lat temu dokumentacji technicznej. Mimo, że na przebudowę tego stadionu uzyskano pozwolenie, to inwestycja nie została do dziś zrealizowana - interpelowali radni.

Prezydent Zbigniew Burzyński podkreślał, że "przy takiej wiekowej infrastrukturze, otoczonej starymi topolami, które utrudniają pielęgnację murawy, obiekt jest utrzymany w stanie pozwalającym na jego użytkowanie".

Jak już pisaliśmy w styczniu, realizacja Zielone Osi Czasu jak na razie nie musi poczekać co najmniej do 2022 roku. Czy zatem plany względem "Kutnowianki" uległy zmianie? O to zapytaliśmy w magistracie.

- Zadanie nie jest przewidziane do realizacji w roku bieżącym. Trwają analizy zakresu modernizacji tego obiektu - informuje lakonicznie urząd miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 2 lata temu | ocena +4 / -4

    jan

    Na razie nie ma kasy. Wszystko idzie na drugą betonową pustynię po placu Piłsudskiego teraz pl.Wolności. Różnica jest taka że pl.Wolności jest podwójną pustynią. Dzięki paru zakutym betonowym łbom mamy w środku miasta coś w rodzaju bunkra, schronu lub mauzoleum głupoty , tępoty i braku wyobraźni ludzi z UM.