Reklama

Stary stadion czeka na nowe życie. Co z modernizacją "Kutnowianki"?

Opublikowano:
Autor:

Stary stadion czeka na nowe życie. Co z modernizacją "Kutnowianki"?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wysłużony, nadszarpnięty zębem czasu stadion przy ul. ks. Oziębłowskiego na dobre wpisał się w karty historii naszego miasta, niemniej ciężko nazwać go dziś wizytówką Kutna. W sierpniu ubiegłego roku wiceprezydent Jacek Boczkaja zapewniał, że w najbliższym czasie podjęte zostaną wstępne działania związane z możliwością ewentualnej kompleksowej modernizacji całego obiektu. Czy i kiedy miasto zamierza tchnąć nowe życie w "Kutnowiankę"?

Losami stadionu miejskiego, na chwilę przed wyborami samorządowymi, interesowali się działacze PiS wraz z zaproszonym do miasta róż Jarosławem Stawiarskim z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Temat powrócił w ubiegłym roku za sprawą radnych miejskich.

Najpierw o remont "Kutnowianki" zabiegał Robert Feliniak, który zwrócił się do włodarza o uzupełnienie brakujących siedzisk, modernizację schodów i utrzymanie czystości. Wówczas wiceprezydent Jacek Boczkaja odpowiadał, że realizacja wniosku jest niezasadna z uwagi na planowaną realizację projektu pn. „Zielona Oś Miasta”, która wiąże się z koniecznością ingerencji w tę część obiektu. Dodał również, że w najbliższym czasie podjęte zostaną wstępne działania związane z możliwością ewentualnej kompleksowej modernizacji całego obiektu celem poprawy jego wielofunkcyjności i sprawności wykorzystywania.

Jako kolejni o remont stadionu dopytywali rajcy: Michał Łucki i Robert Stępniewski.

- Baza treningowa stadionu miejskiego przy ul. Bł. ks. Oziębłowskiego jest w niedostatecznym stanie technicznym, od dawna wymaga modernizacji, co zostało potwierdzone w dokumentach planistycznych i wykonanej kilka lat temu dokumentacji technicznej. Mimo, że na przebudowę tego stadionu uzyskano pozwolenie, to inwestycja nie została do dziś zrealizowana - interpelowali radni.

Prezydent Zbigniew Burzyński podkreślał, że "przy takiej wiekowej infrastrukturze, otoczonej starymi topolami, które utrudniają pielęgnację murawy, obiekt jest utrzymany w stanie pozwalającym na jego użytkowanie".

Jak już pisaliśmy w styczniu, realizacja Zielone Osi Czasu jak na razie nie musi poczekać co najmniej do 2022 roku. Czy zatem plany względem "Kutnowianki" uległy zmianie? O to zapytaliśmy w magistracie.

- Zadanie nie jest przewidziane do realizacji w roku bieżącym. Trwają analizy zakresu modernizacji tego obiektu - informuje lakonicznie urząd miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE