Reklama

Reklama

Stop piratom drogowym!

Opublikowano: pt, 16 gru 2016 10:34
Autor:

Stop piratom drogowym! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kontrole prędkości i stan trzeźwości kierowców znalazły się pod szczególnym nadzorem kutnowskiej drogówki na drodze krajowej nr 60 w trakcie działań kontrolno prewencyjnych „Prędkość - Kaskada”. Tym razem policjanci z kutnowskiej drogówki prowadzili działania w jednym czasie z funkcjonariuszami z powiatu łęczyckiego i gostynińskiego.Działania odbywały się 14 grudnia. Kierujących kontrolowali w jednym czasie policjanci z powiatu kutnowskiego, łęczyckiego i gostynińskiego. Charakteryzowały się one specyficznym umiejscowieniem patroli policyjnych na wybranym odcinku drogi.

Reklama

Często bywa tak, że kierowca po minięciu radiowozu policyjnego zaczyna zwiększać prędkość, ponieważ wydaje mu się, że w najbliższym czasie nie natrafi na następny patrol. Tym razem jest inaczej. Patrole policyjne są tak rozlokowane, że po przejechaniu kilkuset metrów natrafiamy na kolejny.

Celem jest egzekwowanie od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości, a w konsekwencji zapobieżenie tragicznym w skutkach wypadkom drogowym – szczególnie na tranzytowych ciągach komunikacyjnych powiatu. Zmniejszenie tego zagrożenia jest jednym z priorytetowych zadań policji.

W czasie kontroli drogowych policjanci sprawdzali prędkość z jaką poruszają się pojazdy. Kontrolowana była także trzeźwość kierowców, przepisy dotyczące korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz fotelików ochronnych obowiązujące przy przewozie dzieci. Podczas działań policjanci kutnowskiej drogówki ujawnili 28 wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości, a 11 kierowców zostało ukaranych za nie używanie zgodnie z przepisami pasów bezpieczeństwa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)