Reklama

Straż Miejska nadal bez paralizatorów. „Życie i zdrowie funkcjonariuszy jest zagrożone!”

Opublikowano:
Autor:

Straż Miejska nadal bez paralizatorów. „Życie i zdrowie funkcjonariuszy jest zagrożone!” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wraca sprawa zakupu paralizatorów dla funkcjonariuszy kutnowskiej straży miejskiej. Jeden z pomysłodawców tej inwestycji – radny Łukasz Walczak – pyta władze Kutna, dlaczego jak dotąd strażnicy nie zostali wyposażeni w te urządzenia.

O sprawie szczegółowo pisaliśmy m.in. TUTAJ i TUTAJ. Przypomnijmy – w ub. roku radni Łukasz Walczak i Robert Feliniak wyszli z inicjatywą, by kutnowską straż miejską doposażyć w paralizatory. Argumentowali to troską o bezpieczeństwo mieszkańców i samych strażników, którzy niejednokrotnie podejmują interwencje względem agresywnych i nieprzewidywalnych osób.

- Należałoby rozważyć zakup paralizatorów jako dodatkowych środków przymusu bezpośredniego dla funkcjonariuszy Straży podejmujących interwencje wobec osób popełniających wykroczenia w celu zapewnienia im bezpieczeństwa podczas wykonywania czynności – pisali w swojej interpelacji R. Feliniak i Ł. Walczak.

Władze miasta - po przeprowadzeniu przez analizy prawnej – poinformowały, że paraliztory zostaną zakupione.

- Straż Miejska do końca bieżącego roku dokona zakupu 2 sztuk paralizatorów, które będą na wyposażeniu patroli interwencyjnych – stwierdzał w sierpniu ub. roku Zbigniew Burzyński.

Teraz sprawa ma swój nowy rozdział. Łukasz Walczak złożył kolejną interpelację w której pisze:

- Proszę o poinformowanie mnie dlaczego paralizatory nie zostały zakupione do końca 2019 roku tak jak informował mnie Prezydent Miasta Kutno w odpowiedzi na moje zapytanie? Zwłoka w zakupie dodatkowego wyposażenia powoduje bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia dla interweniujących funkcjonariuszy – napisał Ł. Walczak.

Radny wnioskuje więc o zakup paralizatorów. Jak odpowie magistrat? Na pewno o tym poinformujemy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE