Reklama

Strażacy z Kutna pomagają gasić gigantyczny pożar w Zgierzu

Opublikowano:
Autor:

Strażacy z Kutna pomagają gasić gigantyczny pożar w Zgierzu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Zgierzu wybuchł ogromny pożar wysypiska śmieci. Z żywiołem walczy ok. 250 strażaków. Dzisiaj dołączyli do nich ich koledzy z Kutna.

Dzisiaj strażacy z Kutna zostali wezwani do pomocy w gaszeniu składowiska odpadów. Do Zgierza wyjechali ok. godz. 8 rano.

- Zostaliśmy zadysponowani przez Wojewódzkie Stanowisko Kierowania do pomocy w gaszeniu pożaru w Zgierzu – mówi nam dyżurny KP PSP Kutno.

Z powiatu kutnowskiego do Zgierza udały się trzy zastępy – dwa z JRG Kutno i jeden z OSP Śleszyn.

Pożar wybuchł w piątek ok. godz. 23 na terenie dawnego zakładu Boruta. Ogniem objętych było nawet 50 tysięcy ton różnego rodzaju odpadów, przywiezionych m.in. z Włoch, Anglii czy Szwajcarii.

Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Łodzi wydał dzisiaj komunikat, w którym informuje o wzrostu stężenia substancji niebezpiecznych w powietrzu, co jest skutkiem pożaru na wysypisku śmieci. Mieszkańcom Zgierza i miast ościennych zaleca się ograniczenie przebywania na powietrzu. Nie zaleca się także otwierania okien w domach i mieszkaniach.

Firma, która odpowiadała za składowisko odpadów od 28 kwietnia nie miała pozwolenia, aby magazynować tam śmieci. O nieprawidłowościach w zarządzaniu wysypiskiem przez spółkę informował w grudniu ub.r. wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

Dogaszanie ognia może potrwać kilka dni. Szczegółowe informacje o pożarze w Zgierzu znajdziecie na stronie Radia Łódź - TUTAJ

fot. Radio Łódź, Agata Gwizdała, Sebastian Szwajkowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE