Reklama

Reklama

Strefa basenowa w Aquaparku już czynna!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum KCI

Strefa basenowa w Aquaparku już czynna! - Zdjęcie główne

Strefa basenowa Aquaparku Kutno jest już czynna | foto poglądowe/archiwum KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Udało się naprawić awarię techniczną, do której doszło dzisiaj w Aquaparku Kutno. Strefa basenowa jest już czynna i czeka na mieszkańców.

Reklama

Dziś rano informowaliśmy o wyłączeniu z użytkowania strefy basenowej. Jak przekazywał MOSiR Kutno, doszło do awarii technicznej. 

Na szczęście już około południa problem udało się rozwiązać. Strefa basenowa jest już w pełni dostępna. Podobnie jak inne atrakcje Aquaparku Kutno: Fitness na sali, Bowling, Squash i Cardio-Siła. Pełną ofertę obiektu znajdziecie TUTAJ

Przypomnijmy, że Aquapark Kutno został oddany do użytku w maju 2012 roku. Obiekt przyjął kształt ćwiartki koła na wzór pobliskich boisk baseballowych – obiektów Centrum Szkolenia Małej Ligi Baseballowej.

Powierzchnia użytkowa aquaparku wynosi 3815 metrów kwadratowych, a  łączna powierzchnia zabudowy  4531 metrów kwadratowych. Wysokość budynku to prawie dwanaście metrów.

Aquapark jest wyposażony między innymi w :

-    basen sportowy o wymiarach 25x16m o głębokości od 1,6m do 2m.

-    basen rekreacyjny o owalnych kształtach o powierzchni 290 m2 o głębokości od 0,9m do 1,2m.-    dwa urządzenia do masażu karku, dwa do masażu bocznego i dyszowego.

-    dwa gejzery powietrzne, pięć leżanek powietrznych oraz rwącą rzeczka.

Część rekreacyjna to również ścianka wspinaczkowa z herbem miasta, ruchome kamienie, lądowiska zjeżdżalni wewnętrznych: szerokotorowej oraz kamikadze, oświetlenie podwodne oraz instalacje służące osobom niepełnosprawnym.


-    mały basen o wymiarach 10m x 6,5m i głębokości od 0,7m do 0,9m.

-    dwie zewnętrzne zjeżdżalnie rurowe o długości 80 metrów każda i średnim spadku 9%-10%,

-    wzdłuż basenu sportowego zaprojektowano widownię dla 150 widzów.

Kutnowski obiekt wyposażony jest ponadto w zespół odnowy biologicznej i fitness. Nasi Klienci korzystają między innymi z łaźni parowej, sauny suchej, solarium, wypoczywalni, dwóch sal do squasha oraz dwóch sal do ćwiczeń ruchowych.

Miłośnicy mocnych wrażeń mają do dyspozycji dwie zewnętrzne zjeżdżalnie rurowe o długości 80 metrów każda i średnim spadku 9%-10%, z których jedna, tzw. czarna dziura, wyposażona jest w multimedialne efekty specjalne. We wnętrzu zaprojektowano ponadto dwie zjeżdżalnie wewnętrzne: kamikadze oraz zjeżdżalnię rodzinną o poszerzonym torowisku.

Miłośnicy wodnego relaksu mają do dyspozycji  dwa whirlpoole, czyli sześcioosobowe wanny do masaży wodno-powietrznych o podwyższonej temperaturze.

Najmłodsi milusińscy korzystają z brodzika dla dzieci wyposażonego w zjeżdżalnię „słoń”. W brodziku głębokość nie przekroczy trzydziestu centymetrów.

Dla osób niepełnosprawnych oraz uczących się pływać przeznaczony jest mały basen tzw. "rozgrzewkowy".

W Aquaparku od strony ulicy Kościuszki znajduje się czterotorowa kręgielnia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy