Reklama

Studia "na swoim", czyli kupować czy wynajmować mieszkanie?

Opublikowano:
Autor:

Studia "na swoim", czyli kupować czy wynajmować mieszkanie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Najpoważniejszy problem większości studentów, dotyczy kwestii mieszkaniowej. Wielu z tych młodych ludzi zadaje sobie pytanie, czy wynajęcie mieszkania to jedyne rozsądne wyjście. Zainteresowanym odpowiadamy: NIE. Istnieje jeszcze inna opcja czyli kredyt na mieszkanie. Przedstawiamy zalety tego rozwiązania oraz możliwości, jakie ono daje. Podpowiadamy też, w jakie nowe mieszkania w Łodzi najlepiej zainwestować.„Student to ma klawe życie” – czyżby?Dla wielu młodych ludzi, studia to synonim niekończącej się zabawy i nieskrępowanej wolności. Dla innych z kolei, rozpoczęcie nauki oznacza trudny start w dorosłość i konieczność dość szybkiego usamodzielnienia się. Istnieje też pewna grupa młodych ludzi, którzy twierdzą, że studia to niekończące się wydatki. W bilans trzeba wliczyć koszta dotyczące dojazdów do uczelni czy biblioteki. Nie można też pominąć wydatków związanych z życiem, a niekiedy równie z zakupem niezbędnych materiałów dydaktycznych czy obowiązkowymi opłatami na uczelni. Jednakże lwią część studenckich dochodów, „pożera” zawsze mieszkanie.

Wynajmować czy nie wynajmować?Studenci zazwyczaj decydują się na akademik. To najtańsza z możliwych opcji, ale dość mało komfortowa. Szczególnie, gdy natrafi się na „rozrywkowych” współlokatorów. Poza tym, wolne miejsca w akademikach są mocno ograniczone. Pozostali muszą szukać innych rozwiązań. Najczęstsze z nich to wynajem mieszkania. To z kolei zmusza do poszukiwania współlokatorów. Są to zazwyczaj przypadkowe osoby, a to niestety nie daje gwarancji, że trafi się na osoby godne zaufania. Plusem jest rozłożenie kosztów wynajmu na kilka osób, co już tak bardzo nie daje się we znaki studenckiej kieszeni – chyba, że któryś ze współlokatorów nie będzie wypłacalny. Druga z często wybieranych przez studentów opcji, to wynajem pokoju przy kimś czyli sławetna stancja. Minusy takiego rozwiązania to głównie: brak swobody, samotność, a niekiedy także dodatkowe koszta związane z dojazdem na uczelnię.

Co „zamiast”?

Wymienione rozwiązania są albo zbyt kosztowne, lub też za bardzo ryzykowne. Czy można tego uniknąć? Oczywiście, że tak. Wystarczy, że wybierzemy opcję: kredyt na nowe mieszkanie. Zakup nawet niewielkiego mieszkania oraz podnajmowanie go jeszcze jednej osobie, pozwoli zredukować koszta. Po 5 latach małe mieszkanie będzie w dużej mierze spłacone. Pieniądze za podnajem, zamiast trafić do najemcy, sfinansują mieszkanie.

Jak wybrać, by nie żałować?

Wybierając nowe mieszkanie w Łodzi, warto zrobić to z głową. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jego lokalizację. Musi być położone blisko centrum miasta. Osiedle, na którym się znajdzie, powinno posiadać atrakcyjną infrastrukturę. Ważne też, aby spełniało nasze wszelkie wymagania. Idealne pod tym kątem mieszkania znajdziemy u developera Polnord (link do oferty: http://www.polnord.pl/inwestycje-w-sprzedazy/lodz/city-park-etap-2). Jest to całkiem nowa inwestycja, łącząca w sobie: wygodę i komfort użytkowania lokali z bezpieczeństwem mieszkańców oraz estetyką samego osiedla. Dodatkowym atutem jest przestronność przygotowanych pomieszczeń, a także fakt, że kompleks budynków został ogrodzony i jest całodobowo chroniony.

Reasumując: jeśli studia mają nie generować dodatkowych kosztów, a jedynie przybliżyć do samodzielnego dorosłego życia, warto zastosować opcję: kredyt na mieszkanie. Jeśli nawet po ukończeniu studiów, przyjdzie myśl o przeprowadzce, zawsze można sprzedać lub wynająć własne mieszkanie i w ten sposób także na nim zarobić.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE