Reklama

Stukot pieczątek zatruwa im życie! Nie chcą poczty w bloku!

Opublikowano:
Autor:

Stukot pieczątek zatruwa im życie! Nie chcą poczty w bloku! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zdecydowanie „nie” dla lokalizacji Filii Urzędu Pocztowego nr 1 w Kutnie mówią mieszkańcy bloku Łokietka 1. Lokatorzy podkreślają, że sąsiedztwo poczty w bloku jest wyjątkowo uciążliwe. Jak mówią, choć urząd funkcjonuje w tym miejscu od lat, to miarka się przebrała i na stare lata wreszcie chcą spokoju.Do Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej Pionier już trafiło pismo w sprawie zmiany lokalizacji filii poczty. Kopie otrzymali również prezydent Zbigniew Burzyński, radni z okolicy – Michał Lebiedowicz i Paweł Markiewicz oraz dyrektor Urzędu Pocztowego nr 1 w Kutnie. Co tak bardzo przeszkadza mieszkańcom?

- Usytuowanie urzędu pocztowego w bloku mieszkalnym jest reliktem dawnych czasów, dziś taka lokalizacja nie wpisuje się już ani w standardy funkcjonowania instytucji, ani zamieszkiwania – zaczynają lokatorzy.

Jak podnoszą kutnianie przez sąsiedztwo poczty są narażene na ciągły hałas – poprzez głośne stemplowanie dokumentów, kilkukrotne podjeżdżanie samochodów pocztowych pod same okna, czy rzesze klientów urzędu, którzy zazwyczaj trzaskają drzwiami lub torują wejście do klatki schodowej. Na tym jednak nie koniec.

– Brak możliwości zamykania klatki w ciągu dnia i w nocy, co może skutkować włamaniom do mieszkań i naszych piwnic – piszą kutnianie z Łokietka 1. – Zdarza się, że w naszej „niezamykanej klatce” nocują bezdomni lub zbierają się osoby i piją alkohol.

Lokatorzy narzekają również na samoistne włączenia się alarmu – o każdej porze dnia i nocy.

– Mamy mieszkania własnościowe, starze- jemy się, chcemy żyć w spokoju. Niech przeniosą pocztę na przykład kilkanaście metrów dalej – do budynku po bibliotece miejskiej – mówią mieszkańcy.
Jak powiedział nam Krzysztof Matusiak, zastępca prezesa RSM Pionier, spółdzielnia ma wkrótce przyjrzeć się sprawie. Co na to poczta? Czy radni wesprą mieszkańców? Do tematu wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE