Sukces kutnowskich karateków

Wydarzenia W Warszawie odbyły się X Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami. Otwarcia Mistrzostw dokonał tradycyjnie Prezes Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki mgr. Ryszard Murat 10 dan. Sędzią głównym mistrzostw wytypowanym przez federację po raz kolejny został Prezes Kutnowskiego Klubu Tsunami Tadeusz Ryniec 8 dan. Lekarzem głównym Mistrzostw został v-ce prezes kutnowskiego klubu dr nauk med. Maciej Misztal 6 dan. Kierownikiem drużyny był sensei Tomasz Fajkowski 1 dan.

Wśród sędziów był instruktor z Kutna Jacek Łukawczyk 6 dan. Ogólnie zawodnicy zdobyli 4 złote i 4 srebrne medale oraz związane z tym tytuły mistrzów i vice mistrzów Polski.

- Grabowski Michał – 4 miejsce w Sumo-Grapling,

- Gołębiewski Kacper – 5 miejsce w Sumo-Grapling, 7 miejsce w Makiwara-kumite.

Drużynowo Kutnowski Klub Karate Tsunami zajął 8 miejsce na 24 startujących zespołów.

Na Mistrzostwach Polski w Warszawie zgromadzili się wybrani przedstawiciele różnych ośrodków Karate Tsunami, w tym 32 posiadaczy stopni mistrzowskich Karate Tsunami oraz 12 mistrzów innych stylów -Vinh Xuan, Pak hok Kung-fu, Tang Soo Do, Shotokan i innych. W Mistrzostwach Polski wzięło udział około 80 osób z wielu miejscowości : Kutna, Bytomia, Krosna, Olsztyna, Konina, Płocka, Krośniewic, Piły, Koszalina, Puław, Warszawy i innych.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom reprezentującym kutnowski klub na mistrzostwach oraz życzymy dalszych sukcesów.