Reklama

Sukcesy kutnowskich judoków

Opublikowano:
Autor:

Sukcesy kutnowskich judoków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pracowity weekend mają za sobą judocy kutnowskiego UKS ,,Ippon'' MDK. W minioną sobotę wzięli udział w dwóch międzynarodowych turniejach - w Oleśnicy i Płocku. Szczególnie mocną obsadę miał pierwszy z nich, tj. Otwarty Międzynarodowy Puchar Polski Juniorów Młodszych. Oprócz najlepszych judoków z całej Polski, na oleśnickich matach pojawiły się bardzo silne reprezentacje narodowe Kazachstanu, Austrii, Litwy, Ukrainy, Czech, Kanady i Holandii.W tym doborowym gronie świetnie spisał się, w kategorii wagowej 66 kg, Wiktor Zamorowski, zajmując V miejsce. W znakomitym stylu (przez ippon) pokonał trzech kolejnych rywali, demonstrując efektowne techniki i wielką determinację. W walce półfinałowej uległ (dźwignia) Aleksandrowi Plombonowi (Gryf Słupsk), a w pojedynku o brązowy medal, po wyrównanej walce przegrał z aktualnym vice mistrzem Polski Sebastianem Makowskim (Olimpia Elbląg).

V miejsce (tuż za podium) w tak silnie obsadzonej imprezie jest dużym sukcesem Wiktora, tym bardziej, że był to jego pierwszy start po blisko rocznej przerwie, spowodowanej poważną kontuzją i operacją barku. Wagę sukcesu podkreśla fakt, że zajął on najwyższe miejsce ze wszystkich zawodników reprezentujących kluby z naszego województwa.

Na pochwałę (choć odpadł w fazie eliminacji), zasłużył też drugi z naszych zawodników - Krzysztof Tomczak, startujący w kat. 55 kg. Nasz judoka stoczył porywający pojedynek z mistrzem Austrii - Jakobem Mayerhoferem. Nie bacząc na klasę rywala, Krzysiek już w pierwszych sekundach wykonał efektowny rzut (uchi-mata), niestety minimalnie niedokręcony, dlatego też zamiast zwycięstwa przed czasem zdobył jedynie punkty techniczne. Zdecydowanie bardziej doświadczony rywal zdołał później odrobić straty i rozstrzygnąć walkę na swoją korzyść. Jednakże Krzyśkowi należą się brawa za ambicję i brak respektu dla przeciwnika tej klasy.

Młodszy koledzy i koleżanki Wiktora i Krzyśka reprezentowali Kutno w Międzynarodowym Turnieju Sensei Judo w Płocku. Jedenastoosobowa ekipa wywalczyła 6 medali (2 srebrne i 4 brązowe) oraz dwa miejsca punktowane.

Najlepiej zaprezentowali się: Miłosz Myszkowski i Dawid Ziółkowski, którzy wywalczyli srebrne medale. Bardzo bliski wygrania turnieju był zwłaszcza Miłosz, który po trzech efektownych wygranych przed czasem, uległ w finale reprezentantowi Anglii, choć jeszcze kilkanaście sekund przed końcem walki prowadził z nim na punkty.

Wyniki Kutnian przedstawiają się następująco:

  • Miłosz Myszkowski - II miejsce (U-13, 46 kg);
  • Dawid Ziółkowski - II miejsce (U-11, 46 kg);
  • Helena Czarnecka - III miejsce (U-13, 34 kg);
  • Alicja Wojtczak - III miejsce (U-11, +48 kg);
  • Damian Bronikowski - III miejsce (U-11, 33 kg);
  • Filip Guliński - III miejsce (U-11, 50 kg);
  • Franek Pawłowski - VII miejsce (U-11, 33 kg);
  • Jakub Kacalak - VII miejsce (U-13, 50 kg).
Ponadto, Kutno reprezentowali jeszcze: Piotr Kaczmarek, Hubert Pisera i Iga Kołaczyńska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE