Reklama

Sukcesy lekkoatletów

Opublikowano:
Autor:

Sukcesy lekkoatletów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W minioną sobotę lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” trzeci raz w sezonie 2013 r. startowali w zawodach halowych. Kutnowscy zawodnicy wzięli udział w ogólnopolskim mityngu na hali Rudzkiego Klubu Sportowego w Łodzi, który zgromadził na starcie ok. 500 uczestników.Tradycyjnie w tym sezonie podczas startów halowych bardzo dobrze wypadli juniorzy młodsi - Wiktoria Leszczyńska, Rafał Ewkowski i Piotr Kowalski. Wiktoria i Piotr ustanowili na tym mityngu rekordy życiowe w biegu na 60m; uzyskując odpowiednio czasy 8,27 s i 7,43 s. Piotr dodatkowo uczestniczył w biegu na 200 m, w którym także „rozprawił się” ze swoim rekordem życiowym, pokonując dystans w czasie 25,15 s.

Rekordu życiowego w skoku w dal (6,48 m) nie poprawił Rafał, ale uzyskał bardzo dobry rezultat 6,39 m. Wyżej wymieniona trójka weźmie za tydzień udział w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Spale.

Do poziomu swoich starszych kolegów z klubu dostroiły się młodziczki, które bardzo dobrze wypadły w biegu na 60 m ppł. Zarówno Natalia Kołodziejczak, jak i jej o rok młodsza koleżanka klubowa Aleksandra Snopkowska pobiegły w biegu finałowym lepiej od swych rekordów życiowych i uzyskały odpowiednio czasy: 9,82 s i 10,57 s.

- Kolejny bardzo dobry start naszych lekkoatletów i ponownie kilka rekordów życiowych. Cieszy to, w perspektywie Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych – podsumował występy swoich podopiecznych trener „Dziewiątki” Jacek Kudła.

Inne wyniki uzyskane przez naszych zawodników:
- Michał Ignaczewski – 172 cm w skoku wzwyż (rekord życiowy),
- Marcin Kacprzak – 7,46 s w biegu na 60 m,
- Emilia Kuźmin – 11,22 s w biegu na 60 m ppł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE