Reklama

Reklama

Świat Muzyki, Muzyka Świata: Maciej Fortuna na deskach CTMiT

Opublikowano: pt, 17 lip 2015 22:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś o godz. 19:00 w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca odbył się drugi koncert w ramach II Festiwalu Świat Muzyki, Muzyka Świata. Tym razem przed kutnowską publicznością zaprezentował się zespół Macieja Fortuny, czyli międzynarodowa formacja młodych artystów patrzących na muzykę inaczej niż poprzednie generacje.Na program konceru składały się najpiękniejsze pieśni wybrane przez Macieja Fortunę z 30 tomów dzieła "Lud" Oskara Kolberga, jak i kompozycje własne inspirowane znanymi motywami, głównie z Wielkopolski. Pojawiły się także pieśni innych kultur w instrumentalno-wokalnej interpretacji.

Reklama

Dzięki związkom ze współczesną muzyką młodego pokolenia przekaz zespołu pozostaje świeży i komunikatywny. Receptą na tę komunikatywność stało się w tym przypadku całkowite przyzwolenie na róznorodność i łączenie stylistyk w obrębie jednego projektu, dzięki czemu muzyka zespołu stała się prawidzwie uniwersalna.

Tworząc dla zespołu poszczególne kompozycje Maciej Fortuna inspirował się głównie dziełem "Lud" Oskara Kolberga, aranżując na nowo spisane w jego księgach pieśni. Dzieło Kolberga do dnia dzisiejszego służy za niewyczerpane, często i jedyne źródło wiedzy o kulturze naszych przodków. Przyczynia się także do odrodzenia różnych form kultury ludowej i jej przejawów, jak również zawartego w nich sposobu uczestnictwa w kulturze, opartego na poczuciu współtworzenia wspólnoty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)