Reklama

Reklama

Uroczyście i sportowo - już niedługo kolejna edycja Biegu Tropem Wilczym!

Opublikowano: 28 maja 2021 10:49
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia IX edycja Biegu Tropem Wilczym zbliża się wielkimi krokami. Już po raz czwarty zostanie zorganizowana pod Kutnem, w lesie raciborowskim. Organizatorzy szykują wiele atrakcji. Czego możemy się spodziewać?

Reklama

IX edycja Biegu Tropem Wilczym odbędzie się 15 sierpnia br. W odróżnieniu od poprzednich lat nie będzie śniegu i ogrzewającego ogniska, ale przygotowane są inne ciekawe atrakcje. Tegoroczny bieg zostanie połączony z obchodami Święta Wojska Polskiego.

Początek zaplanowany jest w lesie raciborowskim, zawodnicy startować będą z leśniczówki Koła Łowieckiego „Dzik”. Zgłosić się może aż 200 biegaczy. Na mniej wysportowanych czeka też Marsz Tropem Wilczym – wolnych jest również 200 miejsc, a nagrody czekają na uczestników obu wydarzeń.

Jak informują organizatorzy, bieg odbędzie się na dystansie 8 km, a marsz 6 km. Wszyscy uczestnicy otrzymają na mecie pamiątkowe medale i okolicznościowe koszulki.

W ramach projektu odbędzie się też tradycyjny marsz z flagami na 1963 metry (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) . Udział w tej części wydarzenia nie wymaga zapisów.

PROGRAM IMPREZY:

10:00 –otwarcie Biura Zawodów (wydawanie pakietów startowych do godz. 12:30)

11:00 – otwarcie szatni i depozytu

11:00 – Bieg/Marsz Honorowy na dystansie 1963 metrów

11:30 - honorowy marsz z flagami spod kapliczki na start biegu głównego

13:00 – bieg główny na dystansie 8 km i start Marszu Tropem Wilczym

15:00 – zamknięcie trasy biegu głównego i marszu

14:00 – ceremonia wręczenia nagród i zakończenie zawodów

15:30 – zamknięcie szatni i depozytu

14:00- 16:00 – ognisko

Wydarzenie  realizowane jest przez Stowarzyszenie OFC KUTNO  przy współudziale Hufca ZHP Kutno, pod patronatem Starosty Kutnowskiego Daniela Kowalika, Prezydenta Miasta Kutno Zbigniewa Burzyńskiego i Przewodniczącego Rady Miasta Mariusza Sikory oraz Wójta Gminy Kutno – Pani Justyny Jasińskiej .

BIEG TROPEM WILCZYM W KUTNIE jest organizowany przy współpracy z Nadleśnictwem Kutno, Kołem łowieckim „Dzik”,  lokalnymi stowarzyszeniami i firmami zaangażowanymi w rozkwit sportu w naszym mieście.

Na bieg lub marsz będzie można zapisać się tutaj.

Zeszłoroczna edycja Biegu Tropem Wilczym w Kutnie:

https://youtu.be/gLes8vylBIc

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE