Reklama

Świetne wieści dla mieszkańców Rejtana. „Chodnik wstydu” do remontu

Opublikowano:
Autor:

Świetne wieści dla mieszkańców Rejtana. „Chodnik wstydu” do remontu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mamy bardzo dobre informacje dla mieszkańców ulicy Sempołowskiej. Jak udaje nam się dowiedzieć, wkrótce remontu doczeka się chodnik biegnący wzdłuż jezdni. Są to wieści o tyle dobre, że o jego modernizację apelowano od dłuższego czasu.

W imieniu mieszkańców w magistracie interweniował radny, Łukasz Walczak. Kilka miesięcy temu składał pismo do Urzędu Miasta, w którym zwracał uwagę, że całe osiedle Rejtana zyskało nowe oblicze, głównie dzięki staraniom spółdzielni mieszkaniowej Pionier.

Parkingi zostały powiększone, zamontowano także nowe oświetlenie. Jednak na tym pozytywnym obrazie pojawiła się dość wyraźna rysa.

- Pozostał kawałek odcinka chodnika przy blokach ul. Sempołowskiej 3 i 5, który jest w zarządzie Urzędu Miasta Kutno i nie został wyremontowany. Proszę o ułożenie chodnika z kostki brukowej wzdłuż bloków – pisał na początku roku Łukasz Walczak.

Z odpowiedzi zastępy prezydenta, Jacka Boczkai wynikało, że szansę na szybki remont nie są zbyt wysokie, a wszystko przez ograniczone możliwości finansowe.

- Gdyby jednak w trakcie roku pojawiły się wolne środki, wówczas sprawa będzie rozpatrywana – odpowiadał Jacek Boczkaja.

Wygląda jednak na to, że sprawa zakończy się pomyślnie dla mieszkańców szybciej, niż można było się tego spodziewać. Jak informuje nas Łukasz Walczak, władze miasta wyraziły aprobatę do apeli miejscowych i radnego i na przełomie września i października chodnik zostanie wyremontowany. Stare, popękane i nierówne płyty mają zniknąć, a na ich miejscu pojawi się nowa nawierzchnia w postaci kostki brukowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE