Reklama

Reklama

Święto Niepodległości w SP Nr 4

Opublikowano: 13 listopada 2017 15:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 10 listopada (piątek) w "Czwórce" odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W czasie uroczystości uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną pt. „ Kutno – moja mała Ojczyzna. Droga do niepodległości”. Prezentacja ta przybliżyła dzieciom okoliczności utraty niepodległości oraz próby, jakie podejmowali Polacy, aby ją odzyskać.

Reklama

Młodzież dowiedziała się, w jakich wydarzeniach brali udział mieszkańcy Kutna walcząc o wolność naszej Ojczyzny w okresie 123 lat niewoli. Tradycyjnie, jak co roku, odbył się także Szkolny Festiwal Pieśni Patriotycznych. Uczniowie I i II etapu zaprezentowali pieśni i piosenki patriotyczne, żołnierskie oraz legionowe. W czasie koncertu można było usłyszeć m.in. utwory: „Płynie Wisła, płynie”, „Myślimy o Polsce” „Pałacyk Michla”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Wojenko, wojenko”, „Siekiera, motyka” „Piechota”, „Dziewczyna z granatem”, „ Przybyli ułani”, „Mury”, „I Brygada” oraz „Ułani, ułani”. Przegląd pieśni zakończył szkolny chór, który wystąpił z własnym repertuarem. Wykonawcy zebrali zasłużone brawa. Barwy narodowe, godło oraz kotyliony podkreślały patriotyczny charakter akademii, która przywołała pamięć o tamtych ciężkich czasach i skłoniła nas do refleksji. Na zakończenie Pani Dyrektor zarekomendowała społeczności szkolnej uroczystości miejskie w dniu 11 XI. W tym dniu szkołę będzie reprezentował chór oraz asysta pocztu sztandarowego.

Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Uroczystość uświadomiła uczniom, jak ważna jest Polska-nasza Ojczyzna oraz ta „mała Ojczyzna”, w której mieszkamy i żyjemy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)