Reklama

Reklama

Święto w kutnowskiej komendzie. Awanse i podziękowania dla policjantów [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 26 lipca 2021 07:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W sobotę w Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie odbyły się powiatowe uroczystości Święta Policji. Z uwagi na nadal trwającą sytuację związaną z epidemią koronawirusa, tegoroczne święto było obchodzone po raz kolejny w kameralnym gronie. Uroczystość ta jak zawsze jest okazją, aby awansować policjantów na wyższe stopnie i wyróżnić najbardziej zasłużonych, a także podziękować policjantom i pracownikom Policji za ich służbę i zaangażowanie.

Reklama

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Kutnie podinsp. Józefowi Poredzie. Meldunek składał komisarz Mirosław Liwiński – Naczelnik Wydziału Prewencji.

CZYTAJ TAKŻE: Ulga dla mieszkańców. W powiecie kutnowskim planują spore inwestycje: jakie?

- Z uwagi na pandemię koronawirusa, uroczystość po raz kolejny miała skromniejszy charakter i wzięła w niej udział mniejsza, niż w latach poprzednich liczba gości oraz wyróżnionych policjantów i pracowników Policji. Władze samorządowe reprezentowali: Starosta Kutnowski Pan Daniel Kowalik oraz Zastępca Prezydenta miasta Kutna Pan Jacek Boczkaja - relacjonuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Kolejnym punktem uroczystości była ceremonia wręczania aktów mianowania na wyższy stopień służbowy policjantów. W tym roku z okazji Święta Policji 59 policjantów kutnowskiej komendy zostało mianowanych na wyższy stopień policyjny.

2 funkcjonariuszy otrzymało awans na stopień  nadkomisarza, 2 policjantów otrzymało awans na stopień komisarza, 2 funkcjonariuszy otrzymało stopień aspiranta sztabowego, 13 policjantów otrzymało awans na stopień starszego aspiranta, aspirantami mianowano 4 funkcjonariuszy, a młodszym aspirantem 15 policjantów.

Na stopień sierżanta sztabowego awansowało 3 policjantów, 4 funkcjonariuszy mianowano na stopień starszego sierżanta, 8 funkcjonariuszy mianowano na stopień sierżanta. 6 policjantów otrzymało awans na stopień starszego posterunkowego.

8 funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie otrzymało również  listy gratulacyjne od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi nadinsp. Sławomira Litwina za wyjątkowe zaangażowanie w służbę.

- Po wręczeniu awansów głos zabral Komendant Powiatowy Policji w Kutnie podinsp. Józef Poreda.Podczas swojego przemówienia podkreślił rolę Policji w tym trudnym dla wszystkich czasie pandemii. Zaznaczył, że pomimo nowych obowiązków, które realizowali policjanci, byli oni zawsze tam, gdzie ich potrzebowano - zaznacza podkom. E. Machnik.

Nastepnie głos zabrali zaproszeni goście przekazując słowa uznania za trud i ryzyko, jakie na co dzień ponoszą policjanci.

CZYTAJ TAKŻE: Osobówka zderzyła się z ciężarówką: na autostradzie pod Kutnem lądował śmigłowiec. Wśród poszkodowanych dziecko [ZDJĘCIA]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)