Reklama

System No Frost w lodówce – na czym polega i czy warto go wybrać?

Opublikowano:
Autor:

System No Frost w lodówce – na czym polega i czy warto go wybrać? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przy doborze odpowiedniej lodówki trzeba zwrócić uwagę na szereg różnego rodzaju parametrów tego urządzenia. Producenci kuszą nas dzisiaj różnego rodzaju funkcjami, które mają spowodować, że korzystanie z tego AGD będzie łatwiejsze – jedną z nich jest system No Frost. Co oznacza i czy warto wybrać lodówkę No Frost?

System No Frost został opracowany w celu ograniczania powstawania szronu w zamrażarkach. Stosowany jest w lodówkach bezszronowych, ponieważ minimalizuje ilość powstającego wewnątrz zamrażarki szronu. Za utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności w zamrażarce odpowiada wówczas specjalny system cyrkulacji powietrza, który usuwa ciepłe powietrze, natomiast wdmuchuje chłodne, co powoduje, że wnętrze zamrażarki pozostaje chłodne i suche.

Zalety systemu No Frost:

  • w zamrażarce nie powstaje tak duża ilość szronu i lodu
  • produkty mrożone nie przyklejają się do siebie i nie przymarzają
  • zawartość komór zamrażania pozostaje bardzo dobrze widoczna, ponieważ nie jest oszroniona
  • można zaobserwować zmniejszone zużycie prądu, ponieważ zamrażarka, która ma dużo lodu i szronu pobiera go znacznie więcej w celu utrzymania optymalnej temperatury
Jak widać, posiadanie lodówki z systemem No Frost niesie ze sobą sporo korzyści, niemniej jednak trzeba pamiętać o tym, że ma on również swoje mankamenty.

Wady systemu No Frost

Przede wszystkim system ten wymaga odpowiedniej przestrzeni, dlatego też lodówki tego rodzaju zwykle mają mniejszą pojemność, ponieważ w komorze zamrażarki trzeba umieścić dodatkowe wentylatory.

Ze względu na zmniejszoną pojemność lodówki z systemem tego rodzaju oferowane są głównie jako wolnostojące i rzadziej można kupić te przeznaczone do zabudowy. Dodatkowo także ze względu na cyrkulację powietrza system ten może przyczyniać się do wysuszania żywności. Często można spotkać się też ze zdaniem, że nie jest to konieczne ze względu na zminimalizowanie ilości lodu i szronu w zamrażarce, niemniej jednak producenci urządzeń zalecają ich rozmrażanie raz na rok. Jeżeli wobec tego interesuje cię dobra lodówka, model z systemem No Frost to atrakcyjny wybór, niemniej jednak warto pamiętać o jego wadach, dlatego jeżeli kosztuje on znacznie więcej od lodówki ze zwykłą zamrażarką, wtedy zakup ten zwykle nie jest opłacalny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE