Reklama

Reklama

Sytuacja imigrantów w Niemczech

Opublikowano: 3 listopada 2017 11:07
Autor:

Sytuacja imigrantów w Niemczech - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uchodźcy przybywający do Niemiec mają małe szanse na rynku pracy, ponieważ trzy czwarte z nich nie ma wykształcenia zawodowego. Rozmieszczono ich też w regionach, które słyną z nieregularnej pracy (północno-zachodnie Niemcy). Odnotowano też drastyczny wzrost gwałtów na Niemkach. Wskaźnik przestępstw na tle seksualnym wzrósł o 500% w ciągu ostatnich 4 lat.

Reklama

Niemiecki rząd od 2015 roku przeznaczył 0,5% PKB na uchodźców. W przeliczeniu jest to 16 miliardów euro każdego roku.

Brak wykształcenia uchodźców w Niemczech

Zgodnie z badaniem wykonanym przez Federalny Urząd Pracy Niemiec stwierdzono, że uchodźcy, którzy przybyli do Niemiec w ostatnich latach mają małe szanse na rynku pracy. Powodem tego jest znikome wykształcenie imigrantów. Federalny Instytut Szkolnictwa Zawodowego (BIBB) twierdzi, że ponad trzy czwarte nowych przybyszy będzie miała duży problem ze znalezieniem pracy. W tych procentach znajdują się imigranci, którzy skończyli szkołę podstawową lecz nie mają kwalifikacji zawodowych. Największy odsetek niewyedukowanych uchodźców pochodzi z Somalii (77%), Erytrei (73%) oraz Iraku (71%). Jest to znacznie większy wynik niż przypuszczali rządzący, ponieważ na podstawie ankiet podczas starania się o azyl określono, że tylko 30% osób nie ma odpowiedniego wykształcenia.

Jak rozmieszczono imigrantów w Niemczech?

Kolejną trudnością dla uchodźców w znalezieniu pracy jest miejsce ich ulokowania. Zgodnie z analizą OECD, w dziesięciu największych regionach, w których umieszczono imigrantów znajduje się najwyższy wskaźnik bezrobocia i słaba perspektywa zatrudnienia. Na tym terenie jest też znacznie mniej stałej pracy, na rzecz ofert tymczasowego zarobku. Największe skupisko uchodźców znajduje się w północno–zachodnich Niemczech, przy czym największy przemysł znajduje się na południu kraju. Ten wskaźnik przekłada się na stopień zatrudnienia imigrantów ze wschodu. W badaniu z połowy 2017 roku ustalono, że pracę podjęło 20% uchodźców, co stanowi 5% wyższy wynik niż w roku ubiegłym. Rządzący tłumaczą ten fakt przedłużającym się kursem integracyjnym.

Wzrost liczby gwałtów

Coroczny raport pt. „Kryminalne przestępstwa w kontekście migracji” wykonany 27 kwietnia wykazał, że w ciągu czterech ostatnich lat liczba gwałtów i molestowań wzrosła o 500%. W tym sprawozdaniu można też przeczytać, że w samym 2016 roku uchodźcy i osoby ubiegające się o azyl popełniły 3404 przestępstwa na tle seksualnym. Największy udział w tym mieli imigranci z Syrii, Afganistanu i Iraku. W 2017 roku wskaźnik ten jest większy od poprzedniego o 43%. Minister spraw wewnętrznych stwierdził, że 18% przestępstw na tle seksualnym jest popełnianych przez cudzoziemców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)