Reklama

Szansa na przebudowę drogi na Gołębiew. „Złożono wnioski o dofinansowanie”

Opublikowano:
Autor:

Szansa na przebudowę drogi na Gołębiew. „Złożono wnioski o dofinansowanie” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie i Gołębiewa - jak sami twierdzą - nie mają łatwego życia. Wynika to z faktu, iż wskazana droga wymaga przebudowy, a podróżowanie nią przy obecnym stanie jezdni staje się wyzwaniem. Dlatego też podjęli kroki w tej sprawie i złożyli petycję do władz miasta i powiatu a teraz krok w stronę mieszkańców zrobili włodarze.

O petycji w sprawie przebudowy drogi od ul. Skłodowskiej do Gołębiewa Nowego i Starego pisaliśmy jak tylko została złożona, czyli pod koniec ubiegłego miesiąca. Jak argumentowali wnioskodawcy, jezdnia na wskazanej ulicy jest wąska, a w asfalcie występują liczne ubytki. Ich zdaniem pozbawieni są oni możliwości bezpiecznego przemieszczania się zarówno pieszo, jak i rowerem do centrum Kutna i stanowi to zagrożenie także dla dzieci idących do lub ze szkół znajdujących się właśnie bliżej centrum.

Niedługo po pojawieniu się artykułu sprawę na portalu społecznościowym skomentował starosta kutnowski Daniel Kowalik. Zapowiedział, że będzie starał się o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Sprawę ułatwić miał fakt, że Starostwo ma przygotowaną dokumentację projektową wskazanej drogi.

Teraz z kolei pojawiła się odpowiedź magistratu na tę petycję.

- W związku z Państwa petycją uprzejmie informuję, że w budżecie Miasta Kutno na rok 2019 uchwalonym przez Radę Miasta Kutno w ramach zadań inwestycyjnych nie przewidziano przebudowy przedmiotowej ulicy - informuje zastępca prezydenta, Jacek Boczkaja.

Nie oznacza to jednak, że inwestycji nie uda się przeprowadzić bowiem jak czytamy dalej w piśmie, Miasto Kutno wystąpiło do Wojewody Łódzkiego z wnioskiem o dofinansowanie przebudowy ulicy Skłodowskiej, zaś Starostwo Powiatowe w Kutnie zawnioskowało już o dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej na odcinku od Gołębiewa Nowego do Gołębiewa Starego w tamach FDS.

- W przypadku otrzymania dofinansowania Miasto Kutno bezzwłocznie przystąpi do realizacji prac, w wyniku których wykonana zostanie przebudowa przedmiotowej ulicy - zapewnia Boczkaja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE