Reklama

Szansa na przebudowę wiaduktu na Józefowie?! „Opracowywane jest porozumienie”

Opublikowano:
Autor:

Szansa na przebudowę wiaduktu na Józefowie?! „Opracowywane jest porozumienie” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj rano W TYM MIEJSCU informowaliśmy o pracach prowadzonych przez PKP PLK w sąsiedztwie znanego i (nie)lubianego wiaduktu w ciągu ulic Józefów i Warszawskie Przedmieście. Przy okazji przypominaliśmy, że w kwietniu władze miasta były informowane, że być może sam wiadukt wreszcie doczeka się przebudowy. Jak się dowiadujemy, sprawa ma swój dalszy ciąg. Czy jest szansa na udrożnienie jednej z najbardziej zakorkowanych części Kutna?

W kwietniu w trakcie konferencji prasowej prezydent Zbigniew Burzyński informował, że do magistratu docierają informacje, że kolej zamierza przebudować wiadukt w ciągu ulic Warszawskie Przedmieście i Józefów. Od tamtego czasu minęło już trochę, dlatego na początku tego tygodnia zapytaliśmy Biuro Prasowe o postępy w tej sprawie.

- Trwają uzgodnienia pomiędzy Miastem Kutno a PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dotyczące zakresu rzeczowo-finansowego przebudowy wiaduktu w ciągu ul. Warszawskie Przedmieście/Józefów. Główny inwestor uwzględnił potrzeby miasta sygnalizowane od wielu lat w rozmowach z PKP i Ministerstwem Infrastruktury – poinformowało nas Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Biuro dodaje, że modernizacja wiaduktu przy ul. Józefów, umożliwiająca ruch dwukierunkowy, będzie realizowana w ramach trwającego projektu unijnego pn. "Prace na linii kolejowej E20 na odcinku Warszawa - Poznań - pozostałe roboty, odcinek Sochaczew - Swarzędz".

- Miasto zadeklarowało gotowość sfinansowania części zadania w branży drogowej. Z uwagi na realizację zatwierdzonego już projektu unijnego obecnie zachodzi konieczność opracowania projektu zamiennego. Szczegółowy podział i zakres robót do wykonania pomiędzy Miastem Kutno a PKP PLK S.A., a także terminy wykonania tych prac określi stosowne porozumienie, które jest opracowywane. O fakcie podpisania przedmiotowego porozumienia poinformujemy niezwłocznie – kończy Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Wygląda więc na to, że - po latach batalii i rozmów - w kwestii wyczekiwanej przebudowy wspomnianego wiaduktu nadszedł mały przełom i możemy być ostrożnymi optymistami. Póki co pozostaje nam czekać na podpisanie porozumienia o którym informuje Biuro Prasowe UM.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE