Reklama

Reklama

Szarwas na czele komisji budżetu. Jednogłośna decyzja radnych

Opublikowano: śr, 8 lis 2017 15:22
Autor:

Szarwas na czele komisji budżetu. Jednogłośna decyzja radnych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Andrzej Szarwas został nowym przewodniczącym komisji budżetu i finansów rady powiatu w Kutnie. Jego wybór przez radnych poprzedziła rezygnacja z tej funkcji Zdzisława Górecznego.

Reklama

Góreczny zrezygnował z pełnienia obowiązków przewodniczącego komisji po tym, jak na poprzedniej sesji został wybrany na społecznego członka zarządu powiatu w Kutnie.

- Zasięgnąłem po opinię prawną. Nie musiałem rezygnować, ale wskazania były takie, by dla przejrzystości podejmowanych decyzji złożyć taką rezygnację, więc to zrobiłem – tłumaczył Zdzisław Góreczny.

Jego rezygnację musieli zaakceptować radni. Ci byli jednogłośni i 18 głosami „za” podjęli uchwałę dotyczącą rezygnacji z funkcji przewodniczącego komisji budżetu. Zdzisław Góreczny nie brał udziału w głosowaniu.

Następną uchwałą było powołanie nowego przewodniczącego. Komisje zgłosiły kandydaturę Andrzeja Szarwasa, który przyjął tę propozycję. Przed głosowaniem opowiedział pokrótce o swoim doświadczeniu.

- Wielokrotnie pracowałem w komisjach budżetu i finansów zarówno w radzie powiatu, jak i w radzie gminy Dąbrowice. Mam ukończone kursy i szkolenia z zakresu budżetu. Coś więc na ten temat mam do powiedzenia – mówił Andrzej Szarwas.

Radni ponowie byli jednomyślni i 19 głosami „za” wybrali Andrzeja Szarwasa na przewodniczącego komisji budżetu i finansów.

- Dziękujemy panu Zdzisławowi za jego prace jako przewodniczący komisji, a panu Andrzejowi gratulujemy – mówił po głosowaniu przewodniczący rady powiatu, Marek Jankowski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)
 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  jola

  Wybór jak najdardziej trafny, tylko to zdjęcie, nie można było wstawić z sesji Rady , tylko z e spotkania z TVP info dzień wczesniej w Dąbrowicach, troche to smiesznie wyglada

 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  Miras

  Pan Andrzej jest cenionym Radnym, posiada dużą wiedzę pracując uczciwie przez długie lata w samorządzie.

 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  Andzia

  Coś się znam na budżecie. Co znaczy słowo coś?

 • 4 lata temu | ocena +7 / -7

  No life

  Przeglądając KCI na smartfonie ciągle wyskakują jakieś gówniane reklamy w stylu "Gratulacje, wygrałeś iPhona", które nie dość że nie chcą się zamknąć, to jeszcze są strasznie głośne