Reklama

Reklama

Szczepienia bez zapisów już w przyszłym tygodniu w naszym regionie. Sprawdź szczegóły

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Szczepienia bez zapisów już w przyszłym tygodniu w naszym regionie. Sprawdź szczegóły - Zdjęcie główne

Szczepieniobusy znów zawitają do powiatu kutnowskiego | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od 8 sierpnia po województwie łódzkim jeżdżą cztery szczepieniobusy, uruchomione w ramach realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Dzięki temu stworzona została możliwość dotarcia do wsi i mniejszych miejscowości w regionie. Szczepieniobusy będą jeżdzić ponownie po naszym województwie w przyszłym tygodniu, pojawią się też w powiecie kutnowskim.

Reklama

Podległe samorządowi placówki zapewniają kadrę medyczną kwalifikującą i wykonującą szczepienia, niezbędne leki, laptopy z dostępem do mobilnego internetu oraz drukarki, by zaszczepione osoby mogły od razu otrzymać unijne certyfikaty COVID-19.

Szczepieniobusy odwiedzą miejscowości regionu łódzkiego w dniach 20 - 26 września, także w powiecie kutnowskim. 26 września, w godz. 10:00 - 14:00 szczepieniobus pojawi się przy budynku Szkoły Podstawowej w Oporowie. Aby skorzystać z bezpłatnej szczepionki wystarczy mieć wystawione e-skierowanie. Chętne osoby będą zaszczepione jednodawkową dawką firmy Johnson & Johnson.

Wcześniej z mobilnego punktu szczepień mogli skorzystać m.in. mieszkańcy: Łaniąt, Dąbrowic, Nowych Ostrów i Bedlna. 

Ogólnie w województwie łódzkim działa ponad pół tysiąca punktów szczepień. Ich adresy i numery telefonów publikowane są na stronie Ministerstwa Zdrowia, a ich lista jest na bieżąco aktualizowana: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/  

Ponadto w regionie łódzkim działa niezależnie mobilny punkt szczepień powszechnych, za który odpowiada Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego. Aby skorzystać w nim ze szczepienia wystarczy mieć wystawione e-skierowanie.

Gminy z województwa łódzkiego z największą liczbą zaszczepionych mieszkańców to: Łódź, Kutno, Skierniewice, Łowicz, Zgierz, Łęczyca, Sieradz, Głowno, Ksawerów i Konstantynów Łódzki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy