Reklama

Szefowa neurologii straciła pracę. W szpitalu zawrzało

Opublikowano:
Autor:

Szefowa neurologii straciła pracę. W szpitalu zawrzało - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Agnieszka Poździk-Kosęda, szefowa szpitalnej neurologii, wczoraj otrzymała wypowiedzenie kontraktu. Lekarze zastanawiają się, czy jej zwolnienie ma związek z poniedziałkowym wystąpieniem lekarzy, którzy głośno mówili o swoim niezadowoleniu ze współpracy z szefową KSS.Przypomnijmy, że kilka dni temu chirurdzy i neurolodzy spotkali się z mediami ku niezadowoleniu władz szpitala. Elżbieta Łuczak, prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego, uważa bowiem, że lekarze złamali zasady panujące w KSS, bo do rozmów z mediami uprawniona jest ona sama i osoby przez nią wyznaczone.

Warto dodać, że Elżbieta Łuczak spotkała się dziś z radnymi z komisji zdrowia Rady Miasta. Rajcy przecierali oczy ze zdumienia, gdy dowiedzieli się, że wynagrodzenia na oddziale neurologicznym stanowią 109 proc. kontraktu z NFZ.

- Jak można było zgodzić się na takie umowy z lekarzami? Kontrakty ze specjalistami zawarto na 5 lat i w żaden sposób nie można ich rozwiązać. Odnoszę wrażenie, że nad szpitalem nie ma dostatecznej kontroli, bo brakuje odpowiedzialnych za złą kondycję placówki - mówił po posiedzeniu komisji jej przewodniczący Robert Feliniak.

Neurologia przyniosła w ubiegłym roku 1,3 mln zł straty, zaś przez 4 miesiące tego roku 480 tys. zł.

- Kontrakt z NFZ na nasz oddział jest bardzo mały. Oddziały udarowe z reguły nie przynoszą dochodów. Przyjmujemy pacjentów nie tylko z powiatu kutnowskiego, ale i z powiatów ościennych - mówiła w poniedziałek podczas konferencji prasowej Agnieszka Poździk-Kosęda.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE