Reklama

Szok! Hieny cmentarne rozkradają groby zmarłych!

Opublikowano:
Autor:

Szok! Hieny cmentarne rozkradają groby zmarłych! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Hieny cmentarne nie znają umiaru. Kwiaty, znicze i wiązanki to już dla nich za mało. Złodzieje posunęli się o krok dalej i teraz... otwierają groby, w żądzy pieniądza kradnąc ich części! Mieszkańcy Żychlina są wstrząśnięci, że istnieją osoby, które bogacą się bezczeszcząc miejsce spoczynku zmarłych.Choć "najgorętszy" czas dla ludzkich hien to Święto Wszystkich Świętych, kiedy masowo znikają ozdoby znajdujące się na grobach, to "śmiertelny biznes" kręci się tak naprawdę cały rok! Mieszkańcy przychodzący odwiedzić swych najbliższych doznają cierpienia i szoku, kiedy zamiast imienia zmarłych znajdują... dziury w mogiłach!

Złodzieje za nowy cel do rozkradania obrali sobie bowiem drogie, mosiężne elementy zdobiące nowe pomniki. Wyrwane rączki, tabliczki, podstawki do zniczy, to tylko niektóre części, które zwiastują szybki przypływ gotówki dla potworów w ludzkiej skórze.

- Ten problem jest mi doskonale znany. Ławka przed grobem mojej rodziny została w ten sposób rozkradziona. Obecnie idąc alejkami cmentarza przede wszystkim rzucają mi się w oczy powyrywane mosiężne uchwyty oraz tabliczki, które prawdopodobnie zostają sprzedane przez złodziei na złom. Takie haniebne, karygodne zachowanie powinno zostać zwalczone - mówi oburzona Jadwiga Dziewulska.

Zniesmaczony występkami cmentarnych hien jest także inny mieszkaniec miasta. Pan Tomasz mówi, że z jego grobu co najmniej kilka razy w roku giną elementy.

- Jest coraz gorzej! Ostatnio nakryłem jednego dzieciaka, może około 20-letniego jak uciekał z wielką wiązanką. Jak bym tylko takiego dorwał, to nie wiem, co by mu zrobił - kończy zbulwersowany żychlinianin.

Kto i czemu dokonuje tak haniebnych czynów? Zgłoszenia dotyczące kradzieży na terenie cmentarza napływają do policji przez cały rok.

– W ostatnim czasie otrzymaliśmy zgłoszenia o tym, że z jednego z nagrobków skradziono części ozdobne, zaś w innym przypadku uszkodzono płytę nagrobkową – mówi asp. Emil Kowalski z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.
Według kodeksu karnego znieważenie miejsca pochówku podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE