Reklama

Reklama

„Szóstka” razem na święta

Opublikowano: czw, 20 gru 2018 08:56
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Szkolny Klub Wolontariatu oraz uczniowie klas IV–VIII ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie im. Marii Skłodowskiej-Curie przystąpili w tym roku do ogólnopolskiej akcji pod patronatem MEN - #RazemNaŚwięta. Młodzież wraz z opiekunami wzięła udział w wielu akcjach charytatywnych.

Reklama

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 uczestniczyli w takich wydarzeniach jak:

  • „MotoMikołaje” – celem akcji była pomoc dzieciom z lokalnej społeczności. Idea całej akcji opierała się na zbiórce środków rzeczowych w postaci ubrań, zabawek, słodyczy oraz nakrętek, które zostały później przekazane kutnowskim motomikołajom. Zwieńczeniem wyżej wymienionego działania była sobotnia impreza na Placu Piłsudskiego w Kutnie, na której było wiele atrakcji dla dzieci oraz gorące posiłki dla najbardziej potrzebujących.
  • Wizyta u podopiecznych Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Kutnie. W grudniu Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował świąteczną pomoc dla pensjonariuszy kutnowskiego ZOL –u . 60 protegowanych tegoż zakładu otrzymało ozdoby bożonarodzeniowe oraz słodycze. W styczniu planowane jest również wystawienie jasełek w zakładzie.
  • Pomoc dla bezdomnych zwierząt domowych – w listopadzie uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami zorganizowali zbiórkę darów na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Domowych „Przyjaciel” w Kotliskach oraz „4 Łap” w Żychlinie. W grudniu młodzież udała się z wizytą do wyżej wymienionych schronisk, gdzie odbyło się przekazanie darów dla bezdomnych zwierząt. Jak widać, ich los nie jest obojętny uczniom naszej szkoły. Dzieci zrozumiały, że zwierzęta nie są zabawkami, które można porzucić, kiedy minie czas fascynacji. Posiadanie psa i kota wiąże się z odpowiedzialnością za istotę słabszą i potrzebującą naszej opieki.

- Dzięki tym akcjom oraz wielu innym nasza szkoła dołączyła do elitarnego grona szkolnych wolontariuszy!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)