Reklama

Szpital znajdował się na skraju upadłości

Opublikowano:
Autor:

Szpital znajdował się na skraju upadłości  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ujemny kapitał zakładowy i 7 mln zł zobowiązań wobec wierzycieli, do tego zablokowany kredyt odnawialny (2 mln zł) - sytuacja szpitala, jaką zaprezentował dziś prezes lecznicy Andrzej Musiałowicz, wywołała podczas sesji Rady Powiatu ogromne poruszenie. Dyskusję wywołała uchwała w sprawie wniesienia do spółki aportu w postaci części nieruchomości, na terenie których działa KSS. Wartość wkładu niepieniężnego to prawie 20 mln zł.- Jeżeli nie podejmiecie Państwo tej uchwały za 11 dni będę zmuszony zgłosić do sądu upadłość spółki - mówił A. Musiałowicz.

- Zastanówmy się nad innym rozwiązaniem - proponował Krzysztof Debich. Zadłużenie powiatu wynosi ponad 12 proc. Zgonie z przepisami może ono wynosić 60 proc. w stosunku do dochodu. Zaciągnijmy kredyt i wnieśmy gotówkę do spółki. Jeśli jest kryzys, to weźmy się do roboty. Nie ograniczajmy się do pracy do godz. 15. Mamy 11 dni, zdążymy.

Jolanta Anioł, skarbnik, stwierdziła, że powiat nie może pozwolić sobie na kredyt.

- A stać nas na opłatę podatku VAT od tej darowizny? Przecież to ponad 4 mln zł - stwierdziła rana Jolanta Szczypińska.

Mirosława Gal-Grabowska, starostwa kutnowski, stwierdziła, że przekazanie aportem nieruchomości to mimo wszystko najsensowniejsze rozwiązanie i ostro zaprotestowała przeciwko słowom lidera opozycji.

- Zarząd pracował i pracuje i nie tylko do godz. 15 - mówiła. - Praca w zarządzie to są Himalaje, wspinamy się po wysokich górach. To wszystko nie jest takie proste. Na tej sali mamy mnóstwo demagogów i uzdrowicieli sytuacji w szpitalu.

Ostatecznie 13 radnych było za przyjęciem uchwały w tej sprawie, 7 przeciw, dwie osoby wstrzymały się od głosu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE