Reklama

Szpital zyska nowy wygląd. Miasto znów dołożyło pieniądze

Opublikowano:
Autor:

Szpital zyska nowy wygląd. Miasto znów dołożyło pieniądze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przebudowa wejścia do szpitala czy nowy zjazd dla niepełnosprawnych - m.in. takie zmiany zajdą niebawem w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym. Nie mogłoby się to stać gdyby nie pomoc finansowa od miasta. Pieniądze dołożyło też Starostwo Powiatowe.

Na wczorajszej Sesji Rady Miasta w Kutnie radni podjęli uchwałę w sprawie zmian budżetowych. Jedna z nich dotyczyła pomocy finansowej dla szpitala. KSS rozliczył się z ubiegłorocznej dotacji w wysokości 1 mln zł w taki sposób, że zostało 192 500 zł. Pieniądze te musiały zostać zwrócone miastu.

- Rozmawiałem z prezesem Andrzejem Pietruszką, i miał prośbę do Was (do Rady Miasta - red.), aby te środki wróciły do szpitala na zadanie pn. „Rozbiórka i budowa pochylni dla niepełnosprawnych wraz z remontem strefy wejścia do budynku”. Zadanie wycenione na ponad 350 tys. szpital otrzymał też środki ze Starostwa Powiatowego - mówił wiceprezydent Jacek Boczkaja.

Radni przystali na tę prośbę, a to oznacza, że wejście do kutnowskiej lecznicy zostanie wyremontowane. Pojawi się tam nowa pochylnia dla niepełnosprawnych, zmieni się cała strefa wejścia, co poprawi komfort obsługi pacjentów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE