Reklama

Reklama

Szukasz mieszkania w Kutnie? Kilka lokali na Siemiradzkiego wciąż czeka na najemców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/TBS Kutno

Szukasz mieszkania w Kutnie? Kilka lokali na Siemiradzkiego wciąż czeka na najemców - Zdjęcie główne

Szukasz mieszkania w Kutnie? Kilka lokali na Siemiradzkiego wciąż czeka na najemców | foto poglądowe/TBS Kutno

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wydłużono nabór kandydatów na najemców mieszkań w dwóch nowych blokach, które staną przy ulicy Siemiradzkiego w Kutnie. Jeszcze siedem lokali czeka na swoich lokatorów. To już ostatni dzwonek, aby zgłosić się do dodatkowego naboru.

Reklama

Urząd Miasta w Kutnie informuje o wydłużeniu do 18 maja naboru kandydatów na najemców lokali mieszkalnych w dwóch nowych blokach przy ul. Siemiradzkiego. Co należy zrobić, żeby się zgłosić? Wystarczy złożyć wniosek, który znaleźć można na stronie internetowej UM Kutno.

Warto pamiętać, że najemcy będą zobowiązani do partycypacji finansowej. Wkład własny najemców wyniesie około 110 000 złotych. O przydziale mieszkań zadecyduje losowanie. Dwa bloki przy ulicy Siemiradzkiego 7 i 7A mają zostać wybudowane w II kwartale 2024 roku. W obiektach zlokalizowanych będzie 36 mieszkań.

- Dodatkowy nabór prowadzony jest od 26 kwietnia. Wolnych jest siedem mieszkań o powierzchni od ponad 47 do ponad 59 metrów kwadratowych. Najemcy muszą spełniać pewne kryteria m.in. dochodowe. Są też specjalne zasady kwalifikacji osób chętnych – wyjaśnia Kamil Klimaszewski z Biura Prasowego UM Kutno.

Przypomnijmy, nabór najemców do lokali w nowo budowanych blokach prowadzony był w styczniu. Po procedurze losowania mieszkań, kilku chętnych nie przystąpiło do podpisania umowy.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru dostępne są tutaj - kliknij i dowiedz się więcej.

Na przyszłych lokatorów czekać będzie łącznie 36 mieszkań wykończonych pod klucz: 16 mieszkań o powierzchni od 49 do 59 m2 przy ul. Siemiradzkiego 7 i 20 mieszkań o powierzchni od 31 do 73 m2 przy ul. Siemiradzkiego 7a. Będą to bloki trzykondygnacyjne - parter, dwa piętra plus poddasze użytkowe. Każdy budynek zostanie wyposażony w kotłownię z kotłem gazowym na gaz ziemny z sieci miejskiej.

Ponadto zapewnione zostaną miejsca parkingowe dla wszystkich mieszkańców, choć nie będą one przypisane indywidualnie. Każde mieszkanie będzie miało swój balkon lub taras. Lokale zostaną zaopatrzone m.in. instalację telewizyjną, telefoniczną i domofonową, czy internet światłowodowy. Prognozowany czynsz dla lokali uwarunkowany jest od wielkości mieszkań i waha się od 420 do 950 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy