Reklama

Reklama

Szybki transfer pieniężny z Irlandii do Polski - porównanie

Opublikowano: wt, 5 gru 2017 11:25
Autor:

Szybki transfer pieniężny z Irlandii do Polski - porównanie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Realizacja przelewu z Irlandii do Polski może się odbyć aż na trzy sposoby. Pierwszym z nich jest bank, drugim kantor internetowym, a trzecim firmy pośredniczące. W tym artykule porównamy wszystkie te metody pod względem łatwości zlecenia przelewu, szybkości jego wykonania oraz opłat z tym związanych.

Reklama

Transfer pieniędzy z Irlandii do Polski za pomocą banku

Pierwszą opisywaną przez nas metodą na przelanie gotówki są usługi bankowe. Jeżeli jesteśmy legalnie zatrudnieni w Irlandii to na pewno posiadamy konto osobiste w irlandzkim banku. Służy ono do otrzymywania wynagrodzenia od pracodawcy, opłaty rachunków oraz zakupu dodatkowych ubezpieczeń. Posiadając własny rachunek możemy również założyć przypisaną do niego kartę płatniczą. Podsumowując posiadanie konta w banku irlandzkim jest warunkiem koniecznym, by móc tam legalnie pracować oraz żyć.

W związku z tym, że jesteśmy właścicielami konta osobistego to w dowolnej chwili możemy bankowi zlecić realizację przelewu do Polski. Rozróżniamy dwa typy przelewów – SEPA oraz SWIFT. Pierwszy z nich charakteryzuje się tym, że jest tani, a jego realizacja zajmuje maksymalnie jeden dzień roboczy. Ważne jest również to, że zarówno bank nadawcy jak i odbiorcy musi być członkiem SEPA. Waluta, w której wykonywany jest przelew to EUR. Wysyłając więc pieniądze z Irlandii do Polski nasza gotówka zostanie poddana przewalutowaniu, które niestety w bankach nie jest zbyt korzystne dla klientów. Koszt SEPA wynosi około 10 zł. Drugim typem przelewu jest SWIFT. Jest to metoda o wiele starsza i niestety dużo droższa niż SWIFT. Czas realizacji transakcji to od jednego do trzech dni roboczych. Za SWIFT zapłacić będziemy musieli od 20 zł do 400 zł w zależności od oferty banku.

Przelew przy pomocy kantoru internetowego

Ostatnimi czasy coraz bardziej popularne stają się kantory internetowe. Z ich pomocą możemy w każdej chwili zlecić realizację przelewu z Irlandii do Polski. Zaletą kantorów jest to, że z reguły oferują one dużo korzystniejsze dla klienta przewalutowanie w porównaniu do banków. Niestety takie serwisy najczęściej pobierają spore opłaty za wykonanie transakcji. Oczywiście nie tak wysokie jak przelew SWIFT w banku, ale wyższe od SEPA. Za przesłanie pieniędzy do Polski będziemy musieli zapłacić od 5 zł do 30 zł. Czas realizacji to przeważnie 1 lub 2 dni robocze.

Przelew w firmie pośredniczącej

Ostatnia opisywana przez nas metoda na transfer pieniężny z Irlandii do Polski wydaje się być najlepsza. Firmy pośredniczące zostawiają w tyle banki oraz kantory na tle opłat za przelew, czasu jego realizacji oraz łatwości zlecenia takiego działania. W większości takich firm zdarza się, że kurs walut jest również o wiele bardziej korzystny dla klienta. Z tych powodów coraz więcej ludzi decyduje się na korzystanie z usług takich serwisów internetowych. Za przelew zagraniczny będziemy musieli zapłacić od 0 zł do 10 zł, a czas jego realizacji zależny jest od firmy, którą wybierzemy. Z reguły jest to maksymalnie jeden dzień roboczy.

Podsumowanie

Chcąc wykonać transfer pieniężny z Irlandii do Polski najszybszą metodą jest skorzystanie z usług firmy pośredniczącej. Często oferują one ekspresowy tryb realizacji za dodatkową opłatę. Oznacza to, że gotówkę otrzymamy na polskie konto jeszcze tego samego dnia.

Dowiedz się więcej o przelewach z Irlandii do Polski: https://www.easysend.pl/blog/przelewy-z-irlandii-do-polski/

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)